Adrenalin Severler İçin İstanbul’un Macera Parkları

Kasım’da tatil yapma planlarınız yoksa havalar daha fazla soğumadan yapmanız gereken çok güzel aktivitelerin olduğunu unutmayın. Deniz, güneş, kum tatilinin gelmesini aylarca beklemektense şehir stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olacak İstanbul’un macera parkları ile adrenalin dolu saatler geçirebilirsiniz. O halde gelin macera parklarını birlikte keşfedelim.

Çocuklarınızda birlikte el ele adrenalin dolu koca bir gün geçireceğiniz İstanbul’un macera parkları hafta sonu için harika alternatifler arasında. Geçireceğiniz zamana doyamayacak, en kısa zamanda tekrarı olması için tatil fırsatlarını kovalayacaksınız. Maceraya hazırsanız önerilerimiz geliyor.

Şehr-i Macera

İstanbul tatil fırsatlarını iyi değerlendirmek isteyenlerin trendleri arasına giren macera parkları sayesinde şehirde yapacak alternatiflerde çoğaldı. Bu hafta sonu tatili için başka planlarınız yoksa sizi alıp Şehr-i Macera’ya götürüyoruz. Heyecanı doruklarda yaşayacağınız bu adreste yüksel ip parkuruna katılabilir, tırmanma duvarına çıkabilir, devasa salıncakta sallanabilir veya zipline heyecanına katılabilirsiniz. Şehr-i Macera’ya gitmek için E-5’ten geçen metrobüs, metro veya tramvayı kullanarak Çırpıcı Parkına ulaşabilirsiniz. İstanbul’un keyif dolu tatil günlerinde coşku dolu bir gün Şehr-i Macera’da sizi bekliyor.

Adres: Zeytinburnu Durağı Yanı, Çırpıcı Parkı, Osmaniye Mahallesi, Koşuyolu Sokak No: 7/4 Bakırköy/İstanbul

Forestanbul

Kemerburgaz’ın aktivite dolu macera parkı Forestanbul. Eğlenceyle adrenalini bir arada yaşayacağınız bu macera parkında kocaman bir parkur sizi bekliyor olacak. Go kart, paintball, tırmanma duvarı, kocaman bir salıncak ile eğlencenize eğlence katacak aktivitelere doyamayacaksınız. Şayet buraya sürekli gidecekseniz üyelik fırsatları veya indirim paketlerinden yararlanabileceğinizi unutmayın.

Adres: Mithatpaşa Mahallesi, Davutpaşa Caddesi, Çiftalan Kemerburgaz Yolu Kurt Kemeri Mesire Alanı, Kemerburgaz-Eyüp/İstanbul

Highdosepark

İstanbul’un macera parklarının son durağı Anadolu Yakasının Aydos Ormanından. Çam ağaçları eşliğinde adrenalin dolu koca bir güne hazır mısınız? Dünya üzerinde bir ilk olan zip line türü bu parkta. Highdosepark’a gittiğinizde yukarı doğru kayan zip line’a binebilir, ip parkuruyla tırmanış yapabilirsiniz. Heyecanı doruklarda yaşatan bu parkta aileniz ve çocuklarınızla birlikte keyif dolu güne hazırlanın.

Adres: Uğur Mumcu Mahallesi, Samandıra Caddesi, Aydos Ormanı Yakacık-Kartal/İstanbul

İstanbul’un macera parklarına doğru yola çıkacaksanız İstanbul Otelleri için rezervasyonunuzu yaptırın, hafta sonu tatilinin keyfine varın.