9. Alaçatı Ot Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Yüzlerce çeşit yeşilliği, tadına doyum olmayan damla sakızlı kurabiyeleri, ev yapımı reçelleri, zeytin ve zeytinyağları, farklı peynir türlerinin bir araya gelmesiyle adeta hem lezzet hem de renk cümbüşüne dönüşen bir yer düşünün. Tabi ki Ege’den bahsediyoruz. Ege’nin eşsiz lezzetlerini Alaçatı Ot Festivali ile keşfedin. Adı Ot Festivali olsa da bu festival içinde çok şey barındırıyor. Her sene artarak büyüyen ziyaretçileri sayesinde ülkemizin en renkli eğlenceleri arasına girdi.

Alaçatı Ot Festivali Hakkında

Ege’de yetişen otlar özellikle Alaçatı bölgesinde çeşitlilik gösteriyor. Bu otlar geleneksel lezzetlerin unutulmaması adına sergilenerek, festival cümbüşüne dönüştürülüyor. Kısacası doğanın canlanmaya başladığı ilkbaharda Alaçatı Ot Festivali büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Ege’nin çeşit çeşit otlarının sergilendiği festivalde, yabani otları tanıma ve beslenme seminerleri, aşçıların ve bloggerların söyleşileri, konserler ve ünlü isimlerin katılımıyla ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Ayrıca en lezzetli yemeği sunanların yarıştığı Ot Festivali’nde eğlence dolu saatler yaşanıyor.

  1. Alaçatı Ot Festivali ne zaman kutlanacak?

Doğanın canlanmasını simgeleyen Alaçatı Ot Festivali, bu yıl dokuzuncu kez ziyaretçileriyle buluşuyor. Her yıl nisan ayında kutlanan festival bu yıl 6-8 Nisan tarihlerinde kutlanacak.

Alaçatı Ot Festivali ile turizm cenneti Alaçatı’da tatil planları da başlıyor demektir. Henüz bir plan yapmadıysanız Alaçatı Ot Festivali turlarımızdan yerinizi hemen ayırtabilirsiniz. Festivalin eğlence dolu anlarında Alaçatı’nın yöresel stantları arasında gezerek lezzetli yemeklerin tadına bakabilir, yöreye has hediyeliklerden alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Alaçatı’nın gezilecek ve görülecek yerleri

Tatil cenneti Alaçatı’ya gittiğinizde sadece festivali ziyaret ederek dönmeyin. Bunun için size sunduğumuz önerileri dikkate alarak Alaçatı’yı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Yılların eskitemediği Alaçatı, Arnavut kaldırımlı taş sokakları, taş evleri ve berrak deniziyle ünlü. Kültürel zenginlikleri ile de göze çarpan bu belde, yerli ve yabancı turistlerini aktiviteleriyle de cezbediyor. Sosyal alanda çok gelişmiş Alaçatı’yı simgeleyen bir de Yel Değirmeni var. İçinde pek çok kafe ve restoranı barındıran Alaçatı için huzurun tam karşılığı diyebiliriz. Alaçatı’nın gezilecek ve görülecek yerleri arasında Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii’ye gidip buranın tarihiyle tanışabilirsiniz. Alaçatı’nın en gözde aktivitesi olan sörf için tercihinizi Yumru Koyu’ndan yana kullanabilirsiniz. Doğal güzellikleri içinde keşfedeceğiniz diğer durakları ise Aya Yorgi Koyu ve Çark Plajı. Masmavi sularına kendinizi bırakacağınız bu rotalarda tatilin keyfini özgürce yaşayın.