6. Adana Portakal Çiçeği Festivali

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde yine birbirinden şahane kokular sokakları saracak. Türkiye’nin ilk sokak karnavalı olarak bilinen bu eğlence, nisan ayında sokak şenlikleriyle Adana halkının ruhunu ve yeteneklerini simgeliyor. Dünya’nın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Adana Portakal Çiçeği Festivali, bu yıl yine Adana sokaklarında büyük bir coşkuyla kutlanacak.

Nisan ayının müjdecisi Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde tüm sokaklar mis gibi portakal çiçeği kokularıyla renk bulur. Harika kokular içinde herkes yeniden hayat bulur adeta. Şehrin en güzel aylarından biridir nisan. Portakal çiçeklerinin en güzel kokusu bu ayda açığa çıkar. Şehir ne sıcak ne de soğuk olur, kokulara yakışan fresh bir hava kendini gösterir.

Samimi insanların bir araya geldiği Adana sokaklarında yürürken portakal çiçeği kokusu da sizinle gelecek. Gün sonunda adeta sarhoş olmuş hissi yaşayacaksınız. Şehirde yaşayan insanların çoğu festival coşkusunu yaşamak için bugünü bekler. Yılda bir kez düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Festivali için hazırlıklar haftalar öncesinden başlar.

2013’ten beri aralıksız olarak kutlanan Adana Portakal Çiçeği Festivali, Türkiye’nin ilk sokak ve Uluslararası festivali olarak bilinir. Bu festivalle birlikte Çukurova’nın merkezi Adana daha çok plana çıkmıştır.

Adana Portakal Çiçeği Festivali nasıl kutlanır?

Festivale kortej yürüyüşleri ile start verilir. Yürüyüşlerle birlikte birçok dans grubu ve sanatçılar konser alanında renkli gösterişler sunar. Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen ziyaretçileri dans gruplarının figürleri karşılar. Bu eğlence dolu anlara bir de tiyatro gösterileri ve resim sergileri eklenir. Festivalin en ilgi çeken yanı ise, katılımcıların renkli kostümleridir.

Adana Portakal Çiçeği Festivali ne zaman?

Bu yıl 6’ıncısı kutlanacak festivalin açılışı 14 Nisan 2017 Cumartesi günü olacaktır.

Tatil severlerin Adana sokaklarına renk kattığı bu özel güne sizde şahit olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Adana Portakal Çiçeği Festivali turumuzu inceleyip hemen yerinizi ayırtmak. Herkese şimdiden iyi eğlenceler! 🙂