19 Mayıs Tatilinde Gidilebilecek Yerler

Daha fazla tatil severleri yakından ilgilendirecek bu yazıda 19 Mayıs tatilini en iyi şekilde değerlendireceğiniz birkaç önerimiz olacak. Bu sene cuma gününe denk gelen Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, yoğun geçen koca bir senenin sonunda tatile ilk kez çıkacaklara ilaç gibi gelecek. Evde oturmak yerine keyifli bir tatille süslenebilecek bu özel günü hafta sonu tatilinizle birleştirip yola çıkmaya hazırlanabilirsiniz. Bir yerlere gitmek istiyor ancak ne yapacağınıza karar veremiyorsanız 19 Mayıs tatilinde gidilebilecek yerler listemizi inceleyin.

Kıbrıs veya Yunan Adaları Tatili

19 Mayıs Tatilini yurtdışında geçirmek isteyenlere önerimiz Yunan Adaları. Nefes kesici plajlara sahip bu rotada eğlenceye doyamayacaksınız. Lüks konaklama seçeneklerinin olduğu bu rotada Santorini, Mykonos, Sakız ve Girit Adalarını Yunan Adaları gezi listenize ekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek olan Kıbrıs, lezzetli sofraların uğrak durağı. Sadece bu kadar da değil, casinolar, tarihi rotalar ve dahası Kıbrıs tatilinizde size eşlik edecek. Yunan Adaları Cruise Turları veya Kıbrıs Otelleri… Tercih sizin.

Akdeniz’de deniz, güneş, kum tatili

19 Mayıs tatilinde gidilebilecek yerler listemizin ikinci durağı Akdeniz’in büyüleyici tatil şehirleri. Birbirinden güzel kumsalları ve plajları içinde barındıran Akdeniz’de Antalya, Mersin ve Muğla gibi şehirler her daim yoğun ilgi görmekte. Güneşin ve denizin tadını çıkaracağınız bu rotalarda doğal güzelliklere ve tarihi yerlere keşifler yapmayı ihmal etmeyin.

Eskişehir Tatili

Son yılların parlayan yıldızı Eskişehir günümüzün en turistik bölgelerinden biri haline geldi. Eskişehir’i yakından tanımak için büyük bir fırsat olan 19 Mayıs tatilinde Sazova Parkı, Odunpazarı, Balmumu Müzesi, Kentpark gibi rotalarda biraz doğa biraz tarihi keşif yapmak için Eskişehir Odunpazarı Turlarını kaçırmayın. Aynı zamanda şehri simgeleyen Porsuk Çayı da buna dahil edilmeli. Şehrin tam ortasından geçen Porsuk’ta gondola binip şehrin güzelliklerini daha yakından izleyebilirsiniz. Enfes lezzetlerin tatilinizi süsleyeceği Eskişehir, 19 Mayıs tatili için harika bir alternatif olacaktır.

Karadeniz Tatili

19 Mayıs özel programı ile Karadeniz’in doğasında harika bir 3 gün geçirebilirsiniz. Kısa ama bir o kadar keyifli geçecek bu tatilde Karadeniz yaylaları ve Batum’la tanışacaksınız. Trabzon’dan başlayacak bu yolculukta fotoğraf makinelerinizi yanınızdan ayırmamanızı öneririz. Uzungöl, Sürmene, Fırtına Deresi, Karagöl, Borçka, Sümela Manastırı için Uçaklı Karadeniz Turlarından yerinizi hemen ayırtın.

Bursa-İznik-Trilye-Gölyazı Tatili

Bursa’dan başlayıp köyleri dolaşacağınız bir tatile ne dersiniz? O zaman tercihinizi 19 Mayıs özel Bursa İznik Trilye Gölyazı Turundan yana kullanabilirsiniz. Bursa’nın hem doğal güzelliklerini hem de tarihi yerlerini göreceğiniz bu tur İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için büyük bir fırsat.