Adeta zamanın durmasını isteyeceğiniz turkuaz plajları, yeşilin her tonunun olduğu ormanları ile ucu bucağı olmayan bir okyanus hayal edin. Palmiye ağaçları arasında bir tablo gibi görünen Dünya’da olduğuna bile hayret edeceğiniz bir yer olsun. Neresi olduğunu merak mı ediyorsanız Maldivler’i aratmayacak büyülü bir cennet ada Seyşeller tabi ki. Güzelliğine kapılıp gideceğiniz, sizi alıp farklı alemlere götürecek Seyşeller, Hint Okyanusu’ndaki 115 ada arasından oluşan bir ada ülkesi. Turkuaz sularda dingin, huzur veren bir tatil sizi bekliyor.

Seyşeller ulaşım

Yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin hatta balayı tatilleri için popüler bir yer haline gelen Seyşeller’e ulaşım İstanbul’dan Dubai aktarmalı olarak yapılabilir. Seyşeller’e hemen hemen 8 saatlik bir mesafede olan adanın başkenti Victoria’nın havalimanından Mahe Adası’na varabilirsiniz. İndikten sonra 10 km’lik bir yolunuz olacak. Seyşeller’e ulaşım sağlayan taksi veya otobüsleri tercih edebilirsiniz. Taksi ve otobüs fiyatları gayet uygun. Ya da araç kiralayıp ada tatilinizi daha da renkli hale getirebilirsiniz.

Ne zaman gidilir?

Seyşeller’de tatil yapacaksanız kasım ve şubat aylarında muson yağmurları olduğunu unutmayın. Mayıs ve eylül arası deniz rüzgarları olduğu içinde dalgalı bir deniz olur. Ama geri kalan aylarda Seyşeller’de müthiş tatil günleri sizi karşılar. 70’e yakın hepsi birbirinden güzel turkuaz plajlarda yüzmekten ve doğanın içinde olmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız kesin. Bir yanınızda hindistan cevizleri bir yanınızda yüzmenin her an keyif verdiği eşsiz bir plaj.

Seyşeller’de ne yenir?

Bir ada ülkesi olduğu için burada balık hiç eksik olmaz. Ve tabi ki tropik meyvelerde. Şayet bir ada otelinde konaklayacaksanız otelin size sunduğu dünya mutfaklarından da keyifle yemek yiyebilirsiniz. Adanın en önemli gelir kaynağı hindistan cevizi yani bizim bildiğimiz adıyla kokonatı denemeden Seyşeller’den ayrılmayın.

Seyşeller’de gezilecek yerler

Seyşeller Adasına gittiğinizde koruma altında olan Mai Adası’ndan gezmeye başlayın. Buraya ulaşım sağlayan teknelerle yaklaşık 3 saat sonra adaya varmış olacaksınız. Mai Adası’ndan sonraki durağınız eski zamanlarda korsanların yerleşim yeri olarak bilinen Fregate Mahe’yi keşfedebilirsiniz. Dünya genelinde kuş türlerinin çok nadir olduğu Cousin Mahe tekne turlarıyla sizi bekliyor olacak.

Seyşeller’de Yapmadan Dönme

  • Su sporlarına merakınız varsa kesinlikle doğru adrestesiniz. Rüzgar sörfünden su kayağına, kano sporundan daha birçok su sporuna kadar her şeyi Seyşeller tatilinizde yapabilirsiniz. Su sporlarından başka ne yapabilirim diyorsanız golf sporuyla ünlü Lemuria’ya gidip golf deneyimini yaşayabilirsiniz. Kısacası aktivitesi bol bir ada tatili sizinle olacak.
  • Seyşeller’de aktiviteler bitmiyor, size farklı deneyimleri bir arada sunan bu cennet ada balık tutmayı severler içinde eşi bulunmaz bir yer. Praslin, Mahe ve La Digue’ye gidip balık avlayabilirsiniz.
  • Seyşeller’in olmazsa olmaz rotası Mahe adanın en çok nüfusun olduğu bir yer. Mahe’nin gezilecek yerlerinden Doğal Tarih Müzesi, Botanik Bahçe ve Ulusal Tarih Müzesi’ni görülecekler listenize eklemeyi unutmayın. Ayrıca Mahe’nin olmazsa olmazlarındaki bir diğer özelliğiyse deniz keyfini yaşayacağınız Vallon Plajı’na kesinlikle gitmelisiniz.
  • Seyşeller’in gezilecek yerleri arasında önemi fazlasıyla büyük diğer yerleriyse minik adaları. Burada konakladığınızda adanın doğal güzellikleri içinde minik adalarını mutlaka yakından görmelisiniz. Şayet ada aktiviteleri arasında mercan kayalıklara dalacağınız tüplü dalış yapmadan dönerseniz büyük bir kaybınız var demektir. Deniz canlılarının büyülü dünyasına katılmadan bir Seyşeller tatili düşünülmez. 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here