Şehir şehir gezip ülke ülke keyfini çıkaranlardansanız bir de üzerine alışverişe merakınız varsa bu yazı tam da sizin için demektir. Gezmek bir yana biz kadınlar olarak alışverişe olan özel ilgimizi de es geçemiyorum. O zaman yurt dışında alışverişin cazibe merkezleri nerelermiş bir de yakından bakalım.

Londra-Bond Caddesi

Londra Turlarının en cazip tarafı güzel bir ülke turu attıktan sonra geri kalan zamanda da Bond caddesinde çılgınca alışveriş yapmak olur sanırım. Yurt dışında alışveriş dediysek hepten de abartmamak lazım ama eli boş dönmekte olmaz diye düşünüyorum. Fırsat bu fırsat Londra’ya gitmişken hem ziyaret hem ticaret misali bir gezi olmalı bence. Burayı ziyaret eden herkes şehrin tarihi geçmişine de yolculuk yapar. Londra’nın görülecek yerleri arasında olan ve buranın simgesi haline gelmiş Sotheby müzayede evini görmeden turunuzu tamamlamayın.

Londra Bond Caddesi
Londra Bond Caddesi

New York-Beşinci Cadde

Yurt dışında alışveriş deyince New York’un meşhur Beşinci caddesi akla gelen yerlerden biri oluyor. Burayı ziyaret etmek için özellikle beklemeniz gereken bir zaman yok. Dilediğiniz her zaman Amerika Turlarına katılarak ülkenin en güzel şehirlerine güzel bir yolculuk yapabilirsiniz. Geri kalan zamanda buranın Beşinci caddesine gidip alışverişe dair her yerini karış karış keşfetmelisiniz. Aklınızda olsun bayanlar, dünyanın en ünlü butikleri tüm çekiciliğiyle New York’ta. 🙂

New York Beşinci Cadde
New York Beşinci Cadde

İsviçre-Bahnhofstrasse

Yurt dışı Turlarının alışveriş üzerine kurulu bir diğer ülkesi İsviçre. Bu konuda Bahnhofstrasse fazlasıyla ismini duyurmuş durumda. Dünya çapında en ünlü markalardan Burberry, Salvatore Ferragamo, Dior gibi markalara ev sahipliği yapan bu cadde İstanbul’un İstiklal caddesinden farklı değil. İsviçre Turlarına katıldığınızda alışverişin en güzel yaşandığı bu caddeyi mutlaka görmelisiniz. Mücevherler, tasarım kıyafetler daha sayabileceğim neler neler…

İsviçre Bahnhofstrasse
İsviçre Bahnhofstrasse

Singapur-Orchard Caddesi

Uzakdoğu’nun en güzel yeri Singapur’da alışverişin en gözde mekânı Orchard caddesi. Yerli yabancı turistlerin alışveriş durağı burası. Sıra sıra dizili alışveriş dükkânlarında dünyaca ünlü markaları da bulabilirsiniz. Hala Singapur Turlarına katılmadıysanız zaman kaybetmeden uçak biletinizi şimdiden almalısınız. Orchard caddesi demişken alışverişinizden sonra arta kalan zamanınızı güzel bir sinema eşliğinde daha da doyulmaz hale getirebilirsiniz.

Singapur Orchard Caddesi
Singapur Orchard Caddesi

Paris-Haussmann Bulvarı

Ülkenin en ışıklı en görülesi yeri Haussmann Bulvarı. Yurt dışında alışveriş dediğimizde Paris Turları sizin için kaçınılmaz bir fırsat olacaktır. Muhteşem alışveriş dükkânları ile karşımıza çıkan Paris hem gezilecek yerleri bakımından hem de gelişmişliği olarak adından sıkça bahsettiren bir ülke. Kısacası ihtiyacınız olan hatta ötesini bulabileceğiniz her şeyi burada bulacaksınız. Ardından güzel bir restoranda yorgunluk yemeği iyi bir seçenek olabilir.

Paris Haussmann Bulvarı
Paris Haussmann Bulvarı

Danimarka-Stroget

Avrupa’nın en çılgın alışveriş durağı Danimarka, upuzun Stroget caddesiyle karşımızda. En kaliteli butikler, hediyelik eşyacılar, sokak sanatçıları, alışveriş çılgınları hepsi ama hepsi burada. Siz daha önce hiç Danimarka Turlarına katılmadıysanız o zaman buraya gitmenin şimdi tam zamanı demektir. Yurt dışında alışverişin en farklı ve en keyifli hali Stroget’te.

Danimarka Stroget
Danimarka Stroget

Kenya-Masai Pazarı

Kenya yurt dışında alışverişin farklı bir boyutuyla çıkıyor karşımıza. Kültürel ürünlerin sergilendiği Mazai Pazarı rengârenk ürünlerin sergilendiği tezgahlarla dolu. İncik boncuktan maskeye, el yapımı ürünlerden aradığınız ne varsa zevkinize göre Kenya’nın Masai Pazarında bulabilirsiniz. Ama burada en dikkat etmeniz gereken şey; ürünlerin sahte olup olmaması. İçinize sinecek ve yüzde yüz orijinal bir ürün almak istiyorsanız biraz dikkatli davranmalısınız. Pazarlık yapma şartıyla tabi.

Kenya Masai Pazarı
Kenya Masai Pazarı

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here