Yaz sıcaklarını güzel bir tatille pekiştiremediyseniz üzülmeyin! Gittiğiniz yerde o sıcak kumları bulmak için belki pek zamanınız kalmadı ama sonbaharın en güzel rotalarında tatil yapabilmenin hala mümkün olduğunu unutup kendinizi eve kapatmayın. Sonbaharın güzellikleriyle geldiği şu günlerde stresinizi geride bırakacak mükemmel rotalar burada. Şimdi kağıdı kalemi hazırlayın ve yaz tatili yapamayanlara alternatif rotalar listemizden bir yer seçin ve hemen yola koyulun.

İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler için Ağva

Olağanüstü doğası, enfes koyları ve yeşiliyle kendine hayran bıraktıran Ağva, yaz tatili yapamayanlara alternatif rotalar arasında. İstanbul’dan uzaklaşamam diyorsanız arabanıza atladığınız gibi doğru Ağva’ya gidebilirsiniz mesela. Bu huzur dolu durak İstanbul’dan sadece 1,5 saatlik mesafede. Ağva’ya gittiniz denizinden yana şansımı kullanmak istiyorum diyorsanız rotanızı meşhur Kilimli Koyu’na çevirebilirsiniz. Sonbaharda tatilin en güzel olduğu yerlerden Ağva’nın diğer bir güzeli olan Saklıgöl’e gidip kanoya binebilir, enfes gün batımını izleyip romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Konforu ve lüksü bir arada bulacağınız Ağva Otelleri İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için iyi bir seçenek olabilir.

İstanbul’un içinde tatil deneyimi yaşayacağınız Riva

Yaz tatili yapamayanlara alternatif rotalar listesinin ikinci durağı Riva. İstanbul’un içinde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan bu yemyeşil rotada sonbahar tatilinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Sonbaharın gelişiyle birlikte burada yapılacak aktivitelerde kendini göstermeye başladı. Riva tatilinizde ATV’ye binip doğanın her renginden göreceğiniz doğasında turlar yapabilir, balık tutabilir ve doğayla iç içe Riva Otellerinde konaklayabilirsiniz.

İstanbul’un yanı başında bir tatil için Sapanca

Tıpkı Ağva ve Riva gibi Sapanca’da da doğanın her rengine şahit olacağınız mükemmel bir tatil sizi bekliyor olacak. Huzurun tam karşılığı demek yalan olmaz Sapanca için. İstanbul’a 2 saatlik mesafede olan Sapanca’nın gezilecek ve görülecek yerleri arasına hemen yanı başındaki Kocaeli’yi dahil etmeyi unutmayın.

Dört mevsim tatilin adresi Adalar

İstanbul’da veya yakın yerlerde yaşayıp da Adalar’ı görmeyen kalmamıştır. Yaz tatili yapamayanlara ilaç gibi gelen bu rotada konaklama ayrı bir keyifli olur doğrusu. Şehir koşturmacasından uzaklaşıp birbirinden güzel Ada Otellerinde konaklamadan buradaki tatilinizi sonlandırmayın. Adalar diyorsak hangi adayı seçeceğiniz tamamen size kalmış. Kısacası güzel bir ada tatili yapmak ayrı bir keyifli olur doğrusu.

İstanbul’dan uzaklaşmak için Bozcaada

Yaz tatili yapamayanlara alternatif rotalar listemizin son durağı Çanakkale’den. Bir yanı mis gibi doğasıyla ünlü Kazdağları diğer bir yanı mavinin en güzel rengiyle kendine aşık eden bir sahil. İşte orası Bozcaada. Şayet İstanbul’un yorucu hayatından biraz uzak kalmaya ihtiyacınız varsa üzüm bağlarıyla ünlü Bozcaada tam size göre demektir. Birbirinden lezzetli sofraların kurulduğu restoranları, huzur kokan koyları ve konaklamanın ayrı bir haz verdiği Bozcaada Otelleriyle bir bütün içinde yaşayan Bozcaada’yı görülecekler listenize eklemeyi unutmayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here