Malum Ağustos ayı yılın en sıcak en bunaltan ayı olarak bilinir. Bu yaz sıcaklarında serinleten rotalar listesinden kendinize en yakın hissettiğiniz bir yer belirleyin ve yola koyulun. Doğasıyla içine çeken, huzur veren ve en önemlisi yaz sıcaklarına serinlik katan mükemmel destinasyonlar bu yazıda. Yola çıkmak için hazırlanın. 🙂

Antalya, Saklıkent

Hidden City

Akdeniz’in inci tanesi Antalya’da yaz tatiline doyum olmuyor. Ne kadar sıcak bir havası olursa olsun bu yaz sıcaklarında serinleten öyle bir rotası var ki kesinlikle görülmeye değer. İşte orası Saklıkent. Doğasında kaybolmak, buz gibi sularında serinlemek istiyorsanız bitmeyen yaz sıcaklarıyla Antalya Otellerinde konaklayarak Saklıkent’i ziyaret edin.

Erzurum, Palandöken

Yaz sıcaklarında serinleten rotalar listesindeki Erzurum Palandöken kış turizmi için ne kadar önemliyse yılın her mevsiminde göreceğiniz güzellikleriyle de çok popüler. Özellikle dağlar eridiğinde çıkan o yemyeşil doğası, yaylaları yaz sıcaklarında serinlemeye birebir. Burada yüzmeye doyamayacağınız büyülü bir yer var ki işte orası da Tortum Şelalesi. Buraya gittiğinizde yüzmeye doyabilir, kamp yapabilir ve Palandöken Otellerinde keyifle konaklayabilirsiniz.

Manisa, Spil Dağı

Türkiye’nin sayılı güzelliklerinden biri de Manisa’daki Spil Dağı. Ege’nin yemyeşil doğasını göreceğiniz bu rotada Spil Dağı Milli Parkını da ziyaret edebilirsiniz. Karavanınızda gidebileceğiniz bu parkta kamp yapabilir, derin vadi boyunca uzanan mağaralarında çeşitli hayvan türlerine de rastlamanız mümkün. Manisa Otellerinde konaklayarak doğanın nimetlerinden doyasıya yararlanabilirsiniz.

Çankırı, Ilgaz Dağı

Ilgaz Mountain

Karadeniz’in kayak bölgesi olarak bilinir Ilgaz Dağı. Her ne kadar kış turizmi için önemli olsa da yaz sıcaklarında serinleten rotalar arasında. Şimdi orada olmak gibisi olamaz diyorsanız Çankırı Otellerinden yerinizi alın ve doğru Ilgaz Dağı’na doğru yola çıkın. Kuş sesleri arasında dağ yürüyüşleri, bisiklet turları ve safari heyecanı Çankırı’nın Ilgaz Dağı’nda sizi bekliyor.

Çanakkale, Kaz Dağları

Waterfall

Öyle bir yer düşünün ki İstanbul’a çok uzakta olmayan, bir o kadar da doğası içinde kaybolması mümkün olan. Dağlarından gelen buz gibi şelaleleri içinde yüzme deneyimi sunan, kamp yapılabilen ve eşsiz mutfağıyla kendine aşık eden… Bütün bunların tam karşılığını bulacağınız Kaz Dağlarında konaklamak istiyorsanız zaman kaybetmeden Çanakkale Otellerinden yerinizi alın. Yemyeşil çam ormanları arasında içinize çektiğiniz oksijenle adeta ömrünüz uzayacak.

Kahramanmaraş, Tekir Yaylası

Dövme dondurması ve yoğurdu kadar meşhur olan Tekir Yaylasını ziyaret etmek için kaldığınız Kahramanmaraş Otellerinde huzur dolu günler sizi bekliyor. Güneydoğu’nun en meşhur yerlerindeki Kahramanmaraş yaz sıcaklarında serinleten rotalardan biri. Yazın eriyen karlar içinden çıkan doğal su kaynakları ve akarsularıyla ünlü Tekir Yaylası Türkiye’de seyrine doyamayacağınız sayılı yerlerden. Sofraları şenlendiren lezzetlerinin tadına bakmadan buradaki tatilinizi sakın sonlandırmayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here