Uzun mesafelere seyahat edeceklerin tercihi daha çok uçmaktan yana oluyor. Arabayla bitmek bilmeyen yollar, sıcaklar, yorgunluklar… Gideceğiniz yere vardığınızda da hiçbir şey yapmaya hal kalmıyor değil mi? O zaman bu durumu en aza indirmek için ne yapmak lazım kısa mesafeler neyse de uzun mesafeleri en dinç şekilde uçarak geçirmek lazım. Sizin için uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarını paylaştım, nelermiş bir de yakından bakalım.

Koltuk seçimi

Uçakla da olsa gideceğiniz yere daha konforlu gitmeyi kim istemez? Siz de benim gibi düşünüyorsanız o zaman kesenin ağzını biraz açma zamanı demektir. Mesela business class koltukların konforunu bir başka koltuk veremiyorsa tercihinizi bundan yana yapmalısınız. Geniş geniş oturma, düzleşebilen koltuk gibi imkânlar uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından sadece biri.

1

Rahat şeyler giyinin

Tatile gitmek için yola çıktıysanız öyle şık şeyler giyinme devri kapandı yerini rahat giyinmeye bıraktı. Çoğunluk böyle giyinmeyi tercih ettiği için kimsenin bakışlarına aldırmanız da yersiz bir düşünce (biz bayanlar için geçerli). Koltuğunuz rahat, kıyafetleriniz rahat daha ne olsun. Ne kadar önemsizmiş gibi görünse de uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından biri de rahat kıyafetler.

2

Yemek seçimi

Uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından biri de uçaktaki yemek seçimi. Uçarken ağır yemekler yemek yerine tercihinizi hafif şeyler yemekten yana kullanmalısınız. Uçakta jet lag sendromu çokça yaşanan bir durum olduğundan uçuşta verilen yemeklerin çoğu düşük protein ve sebze ağırlıklı oluyor. Ama uçmanın en güzel yanlarından biri de kendi yiyeceğinizi yanınızda götürebiliyor olmanız. O yüzden yemekten yana da sıkıntısız bir uçuş olacağını da belirtmeliyim.

3

Uçakta eğlenceli zaman geçirme

Uzun uçuşları kolayca atlatmanın yolları dediğimizde bunun en önemli kurallarından biri de uçarken eğlenceli dakikalar geçirebilmek olmalı. Bunun için de eğer ki şanslı gününüzdeyseniz TV’de güzel birkaç film yakalayabilirsiniz. TV’den hoşlanmıyorsanız tercihinizi uçuştan önce aldığınız dergilerden veya kitaplardan yana kullanabilirsiniz mesela. Böylece zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Uzun uçuşları kolayca atlatmanın yolları arasında sayılan eğlenceli zaman geçirme herkes için önemli bir kural aslında.

4

Valizi akıllıca dizme

Uçakta rahat etmek adına yanınıza aldığınız valizin kullanışlı olmasına dikkat edin. Ulaşmak istediğiniz bir şeye nasıl ulaşırım demek yerine iyi ki buraya koymuşum demek daha mantıklı olacaktır. Zamanınızı geçirmek için yanınıza aldığınız şeylerin elinizin altında olması kadar rahat bir şey yoktur, o halde ne diyoruz uzun uçuşları kolayca atlatmanın yollarından biri de doğru valizi en pratik şekilde kullanılır olabilmesi. O zaman şimdiden herkese iyi tatiller, keyifli uçmalar. 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here