Antalya’nın en güzellerinden, en gizemlilerinden Olympos Plajı. Antalya’ya kadar gidip de Türkiye’nin en iyilerinden sayılan bu plaj da yüzmediyseniz büyük bir kaybınız var demektir. Olympos Plajıyla ilgili merak ettiğiniz ne varsa cevabını bulmak için haydi yazıyı okumaya…

1

Antalya’nın batısındaki Kemer ve Adrasan arasında eşi bulunmaz yerlerden görsel şölen sunan deniziyle karşı karşıyayız. Her yıl binlerce turistin akın ettiği Olympos Plajı her zaman ki gibi popülerliğini sürdürüyor. Yemyeşil iki vadi arasında doğallığın hiç bozulmadığı bir atmosferde denize girmek nasıl bir duygudur Likya Turlarına katılarak anlayabilirsiniz. Şayet buraya kendi başınıza gidip romantik bir yaz tatili geçirmek istiyorsanız o zaman Antalya Otellerinde konaklamalısınız. Yine benzerine az rastlanan İztuzu Plajı gibi Olympos Plajında da caretta carettalarla yüzme deneyimini yaşayabilirsiniz.

3

Antalya’da yeşille mavinin buluştuğu Olympos sadece binlerce tür ağaç türünden oluşan doğal bir cennet değil tarihiyle de ön planda olan bir yer. Olympos Antik Kenti’nin ne kadar önemli bir tarihi olduğunu az çok duymuşsunuzdur ama ne yazık ki eserlerinden geriye de çok bir şey kalmamış. Tabi ki buraya gelmişken gezilecek yerler listenizin ilk sıralarında olmalı Olympos Antik Kenti. Daha önceki bir yazımda Olympos’un Sönmeyen Ateşi Yanartaş’ı paylaşmıştım. Yanartaş da bölgenin en görülesi en ilginç ve özellikle görmeden dönme diyebileceğim yerlerinden biri.

2

Olympos’a gitmek için; Antalya’ya vardıktan sonra Ulupınar’ı görene kadar sahil şeridini seyredin. Ulupınar’a geldikten sonra Olympos yol ayrımı çıkacak karşınıza. Yolu devam edin, Olympos Plajının büyüleyici masmavi suları sizi karşılayacak. Kısacası turizmin en işlek yerlerinden Antalya’nın keşfedilmeyi hak eden o kadar güzel plajları var ki Olympos Plajı da bunlardan sadece biri. Bu güzel atmosfer de sevdiğinizle beraber en unutulmaz yaz tatilinizi geçirmek istiyorsanız tatilbudur.com’un tur seçeneklerini çok geç olmadan incelemeyi unutmayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here