Şimdi biraz hayal kurma zamanı. Güzel ülkemizin altın sarısı kumu, masmavi denizi olan yerlerine doğru yola çıkalım hep birlikte. Yüzümüzü ne yana çevirsek mutlaka bir güzellikle karşılaştığımız rotaları geç olmadan yakından keşfetmek için zamanınız varsa Türkiye’nin en iyi koylarına doğru yaz bitmeden yola çıkın. Çünkü mükemmel doğasıyla ünlü rotalar geliyor. Tatil planlarınızı daha fazla ertelemeyin.

  • Fethiye, Kelebekler Vadisi: Türkiye’nin en iyi koyları listesinin başındaki cennet köşesi Fethiye’nin Kelebekler Vadisi. Yaz bitmeden huzur dolu bir atmosferde nefes almaya ihtiyacınız varsa rotanızı Kelebekler Vadisi’ne çevirin. Fethiye Otellerinde kaldığınızda bu eşsiz rota gibi diğer doğaüstü köşelerini de ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. 85 çeşit kelebeğin barındığı o rota adını da buradan almış. Adeta görsel şölen sunan Kelebekler Vadisi’nde Ölüdeniz’e uzanan sayısız güzelliklerle karşılaşacağınız tekne turlarına mutlaka katılmalısınız.

Butterfly Valley

  • Kaş, Kaputaş Koyu: Akdeniz’in en güzel plajı neresidir sorusuna en güzel cevap Kaş-Kalkan yolu üzerindeki Kaputaş Koyu olur hiç tereddütsüz. Milyonlarca insanın akın ettiği bu koy dünyanın her yerinden gelen turistlerce ilgi görüyor. Türkiye’nin en iyi koylarındaki Kaputaş’a gitmek için Kaş Otellerinde kalabilir, çevresindeki başka güzellikleri de yakından keşfedebilirsiniz. Burayı bu kadar unutulmaz kılan özelliklerini merak ediyorsanız yaz bitmeden rotanızı Kaş’a çevirin.
  • Marmaris, Hisarönü Koyu: Marmaris’in koyları listesindeki Hisarönü en az Kaputaş kadar mükemmel bir güzelliğe sahip. Masmavi ve pırıl pırıl bir denizle karşınıza çıkacak Hisarönü Koyu kamp tutkunlarını içinde mükemmel seçenekler sunuyor. Hem kamp ortamınız olacak hem de balık tutma keyfini yine burada yaşayabileceksiniz. Hisarönü koyu ve bunun gibi diğer doğal güzellikleri yakından keşfetmek isterseniz Marmaris Otellerinde kalarak tekne turlarına katılabilirsiniz. Eşsiz bir deniz, unutulmaz bir gün batımı keyfine hazır olun.

turkish tourist boat at beautiful lagoon surrounded by rock form

  • Fethiye, Gülnüklü Koyu: Çam kokuları ve sakız ağaçları eşliğinde bir yaz geçirmeye ne dersiniz? O zaman rotanızı Fethiye’nin akıllara kazınacak rotası Gülnüklü Koyu’na çevirin. Şehir karmaşasından uzak huzur dolu bir tatil sizi bekliyor.
  • Datça, Ovabükü Koyu: Türkiye’nin en iyi koylarından biri de Datça’dan. Şirin mi şirin tertemiz bir doğa içinde yaz bitmeden huzura kavuşmak istiyorsanız rotanızı Ovabükü Koyu’na çevirin. Buraya gittiğinizde ulaşım sıkıntısı yaşamadan mükemmel yerler göreceksiniz. Datça’nın en güzel koyu Ovabükü’nde olmak için tatil planlarınızı şimdiden ayarlayın.

Aegean Sea

  • Fethiye, Kabak Koyu: Aktivite cenneti Fethiye’nin güzelliklerini bir bir saymaya kalksak listenin sonu gelmez. Yeşilin ve mavinin her tonunun bu denli yakışabildiği Kabak Koyu’nu ziyaret edenler arasında siz de olmak istiyorsanız Fethiye Otellerinde şimdiden yerinizi ayırtın. Sonra Faralya Köyü’nden başlayıp Fethiye’nin gizli kalmış ne kadar yeri varsa tek tek keşfetmeye başlayın. Doğa yürüyüşleri ve daha birçok sporun yapılabildiği Kabak Koyu ülkemiz için tam bir doğa harikası. Seyrine doyamayacağınız geceler Fethiye’de sizi çağırıyor.
  • Antalya, Çıralı Koyu: Caretta carettaların dünyasını keşfetme zamanı. Turizm cenneti Antalya yine mükemmel bir rotasıyla bizimle. Huzurun tam karşılığı olan Çıralı Koyu’nda yüzmeye de manzaranın seyrine de asla doyamayacaksınız. Yaz boyunca hayalini kurduğunuz o tatilin gerçeğe dönüşmesine sayılı günler kaldıysa Antalya Otellerinde kalarak yumuşacık kumları ve cam gibi deniziyle ünlü Çıralı Koyu’nda yakıcı güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

View on Cirali Bay. Tourist boat in the sea.

  • Marmaris, Amos Koyu: Hisarönü Koyu gibi Marmaris’in eşsiz koylarından biri de Amos Koyu. Burayı bu kadar güzel yapan nedir diye merak ediyorsanız el değmemiş doğası içinde ahşap şezlongları ve sayısız aktiviteleri aslında. Ve tabi bir de masmavi denizini de es geçmemek lazım. Amos Koyu ve diğer koyları bir arada göreceğiniz tekne turları yaz bitmeden Marmaris’te sizi çağırıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here