İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmadan tarihin koktuğu bir ortamda hafta sonu kaçamağına ne dersiniz? Bence çoğumuzun ihtiyacı var böyle güzel kaçamaklara. O zaman hiç düşünmeden bu hafta sonu rotanızı Gölyazı’ya çevirin.

2

Bursa’nın sevimli mi sevimli Uluabat gölü kıyısında balıkçılık üzerine kurulu köyü Gölyazı. Türkiye’nin en güzel köyleri arasında olduğu söyleniyor burası için. Sabah erkenden kalkın ve yola çıkın. İstanbul’a yakın yerler arasında olan Bursa’ya doğru çevirin yolunuzu. Bursa Otellerinin birinde rezervasyonunuzu yaptırın ve akşamın en güzel saatlerinde güneşin batışını Gölyazı da izleyin. Eğer hava güzelse gözleme yapan, zeytin satan köylü kadınları göreceksiniz orada. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız burada keyifli kareler bulacağınıza eminim. Çünkü Gölyazı’da yaklaşık 2500 yıllık bir tarih var.

4

Gölyazı’da yaşayan halk gelirlerini balıkçılık ve zeytincilikten sağlıyor. Demin de söylediğim gibi eğer ki havanın güzel olduğu bir güne rastladıysanız gözleme, lokma, zeytin, zeytinyağı, iğne oyası ile bezeli ürünler satan kadınları göreceksiniz. Eşlerine yardım olsun diye gelirlerini bunlardan çıkarıyorlar. Eğer kendi başınıza değil de bölgeyi bilen bir rehber eşliğinde bu atmosferin içinde olmak istiyorsanız size en uygun Kültür Turlarına katılabilirsiniz.

1

Bu hafta sonu havaların da güzelleşmesiyle birlikte evden biraz uzaklaşmak iyi gelecektir. Bir gün de olsa aralarda bazen ufak kaçamaklar motive edici oluyor. kendinize bir plan yapın ve bu kısa tatilin tadını çıkarın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here