Bu yıl tatil planlarınızı biraz değiştirip daha farklı seçenekler arıyor ama bulamıyorsanız Türkiye’de ucuz ve keyifli tatil yapabileceğiniz rotalara bir göz atma zamanı demektir. Uygun bütçelerle cebinizi yakmayacak ama bir o kadar da keyifle geçireceğiniz bir yaz tatili için hazırsanız buyurun.

İzmir, Sığacık

Sığacık’la ilgili daha önceden yazdığım yazıyı okuduysanız burasıyla ilgili bilgi edinmişsinizdir. İzmir’in içinde küçük ama sevimli mi sevimli organik ürünlerin bol olduğu bir ilçe burası. Mimarisi, pazarı, limanı ve yemekleri ile tatil için seçilmiş biçilmiş kaftan Sığacık. En önemlisi Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin vazgeçilmez adreslerinden. Sığacık’ta denizin keyfini yaşayabileceğiniz durak Teos Plajı.

Çanakkale, Gökçeada

Gökçeada’ya gidenler bilir buranın saymakla bitmeyecek gizli güzelliklerini. İçinde hala Rumların da yaşadığı Gökçeada, Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden. Görsel şölen sunan mimarisi karşısında büyülenmemek elde değil. Güzel denizin tadını çıkarabileceğiniz en yakın durak Yıldızlar Plajı. Deniz, güneş, kum üçlüsünün tadını doyasıya çıkarmak sizin elinizde.

Balıkesir, Avşa

Türkiye’de ucuz ve keyifli tatil isteyenlerin eskitemediği adres tabi ki Avşa. Marmara Denizi içinde İstanbul’da hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin tercihi daha çok Avşa’dan yana oluyor. Saatlerce denizin tadını çıkarmak isteyenler soluğu Tavşanlı, Çınar ve Yiğitler Koyu’nda alıyor. Balıkesir Avşa’da konaklamak için her cebe uygun Balıkesir Otelleri sizi bekliyor.

Çanakkale, Assos

Assos Otellerinde kaldığınızda Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin en güzel rotalarından Çanakkale Assos’un keşfedilmeye açık her bir yanını karış karış gezmelisiniz. Kuzey Ege’nin büyüleyici atmosferinde konumlanmış Assos taş evleri ve butik otelleriyle popüler bir yer. Assos’a gittiğinizde buranın olmazsa olmaz durağı Behramkale’yi görmeden dönmeyin. Assos’la ilgili merak ettiğiniz her şeyi için Assos Gezi Notlarını inceleyin.

İzmir, Foça

İzmir’in en güzel, en tatlı, en sevimli, anlatmaya yetmeyecek cennet köşesi Foça, Türkiye’de ucuz ve keyifli tatilin adreslerinden. Rum evleriyle ön plana çıkmış bir tatil köyü Foça. İzmir’de olduğuna aldanarak pahalı bir tatilin sizi beklediğinizi düşünüyorsanız aldanıyorsunuz. Burada aradığınıza uygun her türlü bütçeye hitap eden Foça Otellerini göreceksiniz. Tatilinizi sıradanlıktan kurtarıp Foça’nın meşhur balık restoranlarını, kafelerini ve buranın olmazsa olmaz tekne turlarını görmelisiniz.

Aydın, Didim

Ege’nin en gözde duraklarından Didim ölmeden önce biz kez olsun görülmesi gereken yerlerden. Türkiye’de ucuz ve keyifli tatil arıyorsanız her kesime uygun Didim Otellerini tercih etmelisiniz. Yaz boyu güneşin eksik olmadığı, denizin hep pırıl pırıl olduğu ve tarihi kalıntılarını da sayarsak her yıl gidilse görmekten bıkılmayacak bir ortam var burada. Tarih demişken söyleyeyim; buranın meşhur Apollon Tapınağını görmeden Didim’den geri dönmeyin. Altınkum’un sıcacık sularında yüzmenin tadını çıkarmadan da bir Didim düşünemiyorum.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here