Deniz, güneş, kumun vazgeçilmez rotası Fethiye’de sadece bu üçlüden yana bir tatil düşlüyorsanız aktivitesi bol bu ilçeye büyük haksızlık etmiş olursunuz bence. Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de varken buranın her türlü imkânlarından bolca yararlanın derim. Maviyle, yeşilin buluştuğu Fethiye en eğlenceli yaz garantisiyle bu yıl sizi çağırıyor. Belki de birçoğumuzun defalarca gittiği bu ilçenin bilinmeyen ne yanları varmış haydi göz atmaya.

Tekne Turları

Mavi, yeşil, huzur, eğlence ne ararsanız Fethiye’nin tekne turlarında. En güzel koylar ve mağaralar burada size eşlik edecek. Sizin yapmanız gereken tek şey güneş kreminizi, gözlüğünüzü, yedek mayonuzu yanınıza almak olmalı. Hepsi iyi güzel de peki hangi koyları göreceksiniz Fethiye de; Gemiler Koyu, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Deve Plajı, St. Nicolas Adası gibi en güzel koyların olduğu gezilecek listenizi hazır edin.

1

Bisiklet Kiralama

Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de dediğimize göre buradan da anlaşılacağı gibi burada gezilecek çok yer var. Gerek doğal güzelliklerini gerek tarihi yerlerini gezmek için bisiklet kiralayarak daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz.

2

Yamaç Paraşütü

Türkiye’de yamaç paraşütü nerede yapılır sorusunun en güzel cevaplarından biri Fethiye. Yamaç paraşütü için o kadar güzel yerleri var ki, doğasında adeta kaybolası gelir insanın. Fethiye Babadağ’a gittiğinizde burada amatör ya da profesyonel uçuşlarınızı yapabilirsiniz.

Binicilik

Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de başlığına yakışır bir spor da binicilik. Hayvanları daha yakından tanımak, onlarla iletişim kurabilmek ne kadar güzel bir duygu. Biniciliğin en güzel yanı da bu bence. Düşünsenize bir at üstünde dengede durup onunla iletişim kuruyorsunuz. Kısacası Fethiye gerçekten aktivite konusunda güzel ülkemizin tek geçilen yerlerden.

4

Tüplü Dalış

Hangi seviyede olursa olsun duvar dalışlarında en başarılı durak Akvaryum Koyu. En derin yeri 10 metre ama size bir öneri dalış yaparken duvarı sağınıza alın, neden mi? Denizin altındaki çeşit çeşit balık sürüleriyle yüzmek ayrı bir keyif olacaktır eminim.

5

Safari

Macera, heyecan, eğlence, bitmesini istemeyeceğimiz dakikalarla dolu aktivite hangisidir sizce? Tabi ki safari turları. Fethiye bu konuda da kendini fazlasıyla aşmış hem tatil hem de eğlence merkezi. Dağları arasından denizine doğru eşsiz manzaraları eşliğinde unutulmaz dakikalar sizi bekliyor. Unutmayın, Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de… 🙂

6

Yürüyüş

Daha önceden gidenler bilir Likya Turlarında yürümenin ne kadar zevkli olduğunu. Antalya’dan Fethiye’ye kadar sahillerinden yürüdüğünüz bir gezi programı düşünün. En az diğerleri kadar eğlenceli olacak bir gezi bu. Tarih, kültür ve Fethiye’nin bitmek tükenmek bilmeyen doğal güzellikleri arasında yürüyüş turlarına katılabilirsiniz.

7

Kano

Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de kano turlarına katılmadan Fethiye tatilinize sonlandırmayın. Eşen Çayı bu sporun en güzel yapıldığı yerlerden. Yaklaşık 15 km süren bu tur da unutamayacağınız dakikalar yine sizi bulacak. Eşen Çayı’nın buz gibi sularında olmak iyi bir fikir olacak. Hiçbir tehlikenin olmadığı kano turlarında güvenliğiniz için her şey mevcut.

8

Mavi Tur

Maviyle yeşilin en güzel hali bu aktivitede işte. Türkiye’de en çok aktivite Fethiye’de başlığının son durağı Mavi Yolculuk turları. Diğer aktiviteleri deneyip Fethiye’nin akıllardan çıkmayacak karelerini görmeyi sona bıraktıysanız bu tur size çok keyif verecek. Akdeniz’in masmavi sularında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here