Floransa’nın büyülü şehri Toskana’ya gitmek için birçok neden var. Kimi doğal güzelliklerini görmek için Toskana’ya gitmek isterken kimileri de buranın sanatla iç içe geçmiş eşsiz rotalarını keşfe çıkıyor. Birbirinden güzel lezzetler ve şarapların sergilendiği sofralarında oturup seyrine doyamayacağınız bir şehir keşfine çıkma planlarınız varsa Toskana’da unutulmaz bir tatil sizi bekliyor demektir. Tadına doyamayacağınız rotalarıyla Toskana’da görülecek yerler sizi çağırıyor.

  1. Arezzo

Vadilerin birleştiği yerde konumlu olan Arezzo, şehrin en önemli ticaret merkezi görevini görüyor. Ortaçağ’a uzanan tarihi ile göz kamaştıran bu rota o zamanlarda bir yerleşim yeri olsa da İkinci Dünya Savaşı’nda büyük zararlar gördü. Tarihle iç içe yaşayan Arezzo’da anıtları, kiliseleri, müzeleri ziyaret etmeden buradaki turunuzu tamamlamayın.

  1. Val d’Orcia

Buraya gittiğinizde tablo misali manzaralar karşısında büyüleneceksiniz. Mükemmel bir manzarası olan Val d’Orcia’da harikalar diyarını andıran köyler, çiftlikler tam anlamıyla göz kamaştırıcı. Ortaçağ kalelerini mutlaka keşfetmelisiniz. Ve tabi ki Val d’Orcia’da Pienza köyünü ve tarihin en eski zamanlarından bugüne uzanan kaleleri ve mükemmel manzaranın adresi Montalcino ve Radicofani köylerini gezilecek ve görülecekler listenize eklemeyi ihmal etmeyin. Ayrıca damakları süsleyen şaraplarını da tadabilirsiniz.

  1. San Gimignano

Tarihi geçmişi yine Ortaçağ’a dayanan bir rota daha bizimle. Toskana’ya kadar gidip de San Gimignano kentini ziyaret etmeden dönmek olmaz. Burada tam 72 kule var ama bugün ne yazık ki sadece 14 tanesi günümüze kadar gelmeyi başarmış. Toskana’nın büyülü atmosferinde konumlu bu rotada göreceğiniz zeytinlikler, üzüm bağları da mevcut.

  1. Chianti Wine Region

Adından da anlayacağınız gibi Toskana’nın şarap bölgesi burası. Şarap kültürünün tarihini merak ediyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Bunun dışında eski evleri, kiliseleriyle ve zeytin bahçeleri arasında görsel şölen sunan mükemmel manzarası doğru fotoğraflar çekmeyi unutmayın.

  1. Siena

Toskana’nın tarihi merkezlerinden biri de Siena. Üç tepe üzerinde kurulu bu rotada Ortaçağ’dan kalma at yarışlarını ziyaret edebilirsiniz.

  1. Floransa

Toskana’nın başkentliğini yapan Floransa kültürün, sanatın ve tarihin anavatanı. Açık hava müzesi olarak bilinir Floransa. Toskana’nın tarihini en güzel anlatan bu rotada kiliseler, sanat galerileri ve daha birçok eşsiz rota Floransa gezinizde sizi bekliyor olacak.

  1. Elba

Toskana’nın en görülesi yerlerinden biri de Elba. Masmavi sularıyla ünlü bu rotada yaz-kış tatil yapmanın tadı bir başka oluyor. İtalya’nın en büyük adalarından biri olan Elba 150 tane plajı içinde barındırıyor. Bunların arasından en çok ziyaret edilen Marina di Campo’yu yaz sezonunda görebilirsiniz. Ayrıca turkuaz sularıyla ünlü diğer bir rotası olan Fetovia’da tatilin tadını çıkaranlardan biri de siz olabilirsiniz.

  1. Pisa

Toskana’nın Arno Nehri kıyısındaki Pisa için şehrin sembolü demek yalan olmaz. Ortaçağ döneminin izlerini göreceğiniz en belirgin burada göreceksiniz. Adı gibi meşhur olan Pisa Kulesi sayesinde kentin popülerliği ikiye katlanmış durumda. Bu kentin kültürel ve sanatsal değerlerini görmeden Toskana tatilinizi sakın sonlandırmayın.

Birbirinden özel tarihi, kültürel ve sanatıyla ünlü olmuş rotalarını bir arada keşfetmek için Toskana Turlarından yerinizi şimdiden ayırtın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here