Yunanistan’ın turkuaz sularında cennetten bir köşe Niola Lagünü’nde yüzmeden, çevresinde keşif yapmadan buradan sakın ayrılmayın. İlk bakıldığında havuzu andıran tertemiz sularıyla ünlü Niola Lagünü Thassos Adası’nın yüzmeye doyum olmayan mükemmel bir atmosferi. Yunanistan tatilinizde Niola Lagünü’nü görmeden buradaki tatilinizi sonlandırmayın! Sonra çok üzülürsünüz.

Eylül’de tatil yapacaklara dünyanın sayılı güzelliklerinden biri olarak bilinen Niola Lagünü mükemmel bir fikir olacaktır. Bu sayede eylül’de nereye gidilir sorusuna da en güzel cevap buradan geliyor hiç kuşkusuz. Thassos’un Astris bölgesindeki bu cennet köşesi kayalıklarla çevrili bir yer. Ulaşmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Buraya gitmeden önce valizinizin her an ulaşabileceğiniz bir kenarına kayalıklarda yürüyebileceğiniz bir spor ayakkabı bulundurmayı sakın unutmayın.

Niola Lagünü hikâyesi

Buranın dillere destan bir hikâyesi de var elbette. Zeus’un güzeller güzeli kraliçesi Afrodit için var ettiği bir havuz Giola. Burada sadece kraliçe yüzermiş. Diğer hikâyelere göre de Niola Lagünü’nde Zeus’un gözü olduğu söylenir. Kısacası bu denli bir güzellik ancak dünyalar güzeli bir kraliçeye yakışırdı doğrusu.

Niola Lagünü’ne ne zaman gidilir?

Yaz aylarının en civcivli zamanlarında burası dolup taşar. Ama buraya gitmek için en uygun zamanlar olan mayıs, eylül, ekim ayları nispeten daha sakin olacağından mükemmel bir güzellikle karşınıza çıkar. Hem yüzmenin keyfine varabilir hem de mis gibi doğasının tadına doyasıya çıkarabilirsiniz.

Niola Lagünü’nün sıcacık suları sizi başka yerlere alıp götürecek. Özellikle sakin bir saatte suyuna girmek isterseniz sabah saatlerini tercih edin. Çevrede sizden başka kimsecikler olmayacaktır. Tertemiz sularda yüzme deneyimi yaşayacağınız bir Yunanistan tatili Niola Lagünü’nde sizi bekliyor olacak. Güneşlenmekse burada bir ayrıcalık. Kısacası deniz, güneş, kum tatilinin en muhteşem hali Yunanistan Turlarında hep bir arada. Siz siz olun buraya gittiğinizde Yunanistan’ın gezilecek ve görülecek yerlerine doğru bir liste hazırlayın ve Niola Lagünü tatilinizin geri kalan zamanlarında bir bir keşfe çıkın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here