Yaz sıcakları geldiyse kendimizi sıcacık turkuaz sulara da atma zamanı da gelmiş demektir. Güney taraflarda çoktan denizin tadını çıkarmaya başladılar bile. İstanbul’da hava şartları henüz uygun olmasa da burnumuzun dibinde gidilecek mükemmel yerler olduğunu unutmayın. Yaz sıcaklarını özleyenler Yunanistan’ın en güzeli Thassos Adası bu yaz sizi çağırıyor.

3

İstanbul’dan 2-3 günlüğüne kaçmayı fırsat bilip sıcak iklimin olduğu yerlerde mis gibi havanın ve tertemiz plajların tadını çıkarmak isteyenler planlarını yapmaya başladı bile. Hazır 23 Nisan tatili de gelmişken 23 Nisan Turlarıyla bu fırsatı değerlendirmelisiniz. İstanbul’dan arabanıza atlayın ve sadece 5 saat sonra cennet ülke Yunanistan’dasınız. Ülkenin havasını, suyunu, gezilecek yerlerini, kısacası her şeyini yakından bilen rehberler eşliğinde gezmek istiyorsanız tercihinizi Yunanistan Turlarından yana kullanın.

Thassos Adası’nın gezilecek yerleri

Thassos Adası’nda hızlı bir tur atmanız 4 saatinizi alır. Bir gününüzü denize girmeden sadece adayı gezmek istiyorum derseniz doya doya bütün gün dolaşmanız için yeterli. Şimdi biraz da geleyim Thassos Adası’nın gezilecek yerlerine.

ilk

Marble Beach: Yunanistan’ın en güzel plajlarından Marble Beach’le ilgili yazımdan burayla ilgili bilgi almayı unutmayın. Tasos merkezine 10 km mesafesi ile Thassos Adasının en güzel plajlarından. Burada doyasıya deniz ve güneş keyfi sizi bekliyor.

Psili Ammos Beach: Potos kasabasından 3 km sonra yüzmenin tadını sınırsızca yaşayabileceğiniz en güzel rotalardan birisi Psili Ammos Beach. Thassos Adasına gelip de görmeyenler bu güzellikten mahrum kalmış demektir.

La Scala Beach: Bodrum ve Çeşme’nin eşsiz plajlarını gördüyseniz La Scala Beach’i de gördüğünüzde de çok beğeneceğiniz bir yer olacağına eminim. Limenas merkezine olan yakınlığı ve lüksünden vazgeçemeyenler soluğu burada alıyor.

5

Golden Beach: Thassos Adasına gidenler buranın konaklaması bol olan Limenasa’yı tercih ediyor. Çevresinde her bütçeye uygun oteller, moteller var çünkü. Eğlenceyse eğlence konaklamaysa konaklama yani demek o ki gündüz Golden Beach’te deniz keyfi yapınca geceleri tercih edeceğiniz yer Limenasa olmalı.

Panagia Kasabası: Thassos Adasında tam anlamıyla kafa dinlemelik yerlerinden Panagia Kasabası. Şirin mi şirin, ölmeden önce bir kez olsun kesinlikle görülesi yerlerden diyebilirim. Panagia Kasabasına gittiyseniz mis gibi köy kahvesini de mutlaka bilirsiniz.

1

Potos Kasabası: Gezmek çok güzel de midesine düşkün olanlara güzel bir haber olacak gibi Potos. Buranın en güzel yanı sahil boyunca sıralanmış leziz restoranları. Limenaria’ya 5 km mesafedeki şirin kasabada bütün gün deniz keyfi yaptıktan sonra akşamları romantik bir yemek için sahildeki restoranlar tek tercihiniz olmalı.

Thassos Adası’nda ne yenir?

Adanın en güzel saatleri genelde akşamları diyebilirim. O kadar güzel sofralar kuruluyor ki gördüğünüzde eminim siz de benimle aynı fikirde olacaksınız. 🙂 Mezelerinden tatmaktan ana yemeğe geçecek yeriniz kalmayabilir. Yunan mezelerinden; Green salad, füme uskumru, kabak çiçeği, ahtapot, kalamar, karides, horta Thassos Adasının olmazsa olmazlarından.

4

Gece hayatı

Limenaria tarafında konaklayacaksanız buraya en yakın eğlence yerleri sahildeki kafe-barlar. Daha farklı yerlere gitmenize gerek yok. Buralarda gece hayatı hareketli ama tabi bir Bodrum, bir Antalya gibi olmadığını söyleyebilirim.

Yunanistan’ın en güzel yeri Thassos Adası için anlatacak çok şey olsa da bana kalırsa bu yazıdan yola çıkarak Thassos Adasına gittiğinizde kendinizin katacağı çok şey olacağına eminim. Thassos Adası gibi Yurt dışı Turlarının farklı rotalarında tatilbudur.com’la buluşmak üzere. 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here