Kış aylarının kapımıza dayanmasına sayılı günler kala turistik yerler arasında kendini göstermeye başlayan termal otelleri tercih etmek için birçok neden de beraberinde geliyor demektir. Hem dinlenip hem de keyifli günler geçireceğiniz termal oteller acaba neden bu kadar tercih ediliyor. Tüm cevaplar bu yazıda!

Kaplıca tatili deyince aklımıza ilk gelen sebepler nelerdir? Şifalı sulara gidip hastalıklara derman bulunması, hafta sonu tatilinde gidilecek yerler arasında olması ve her yaştan kişilerin sıcacık sularında saatlerce keyifli zamanlar geçirebiliyor olması. Bunların dışında koca yılın stresinden uzaklaşmak içinde mükemmel seçenekler sunan termal oteller vücudun dinlenmesine ve günlük hayata daha zinde bir şekilde geri dönmemiz için iyi bir seçim oluyor. Ayrıca Türkiye kaplıcalarının dünya çapında ilk yedinci sırada olduğunu da göz önünde bulundurursak termal oteller sonbahar-kış tatilleri için kaçınılmaz bir fırsat diyebiliriz.

En çok tercih edilen termal otellerin nerede olduğunu merak ediyorsanız; Afyon, Pamukkale, Yalova, Bolu, Balıkesir, Adana ve Gönen bu konuda başı çekiyor. Hem ruhen hem de fiziken sağlığa iyi geldiği kanıtlanan şifalı suların mide, bağırsak, eklem, romatizmal ağrılar, sedef hastalıkları ve daha birçok hastalığa iyi geldiği açıkça ortada. Bu hastalıklara şifa bulmanız demek yeni bir güne daha zinde daha sağlıklı bir şekilde uyanmanız demek olduğunu unutmayın.

Kış turizminin vazgeçilmezleri arasında olan termal oteller, oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon seçenekleri ile dilediğiniz zaman emrinizde. İster hafta sonu, ister kar soğuklarında olsun sağlığı şifalı sularda bulmak istiyorsanız bütçenizi sarsmayan, huzur kokan Termal Oteller sizin için mükemmel bir seçim olacak.

Termallerde dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Şayet bir hastalığınız varsa doktorunuzun da gözetimiyle birlikte şifayı bulmak için termallere gidebilirsiniz.
  • Termal sularda uzun süre kaldıktan sonra vücut sıcaklığınızı korumak için havuzdan çıkar çıkmaz üzerinize kalın şeyler giyin.
  • Şifayı bulmak için gittiğiniz termalde vücudunuzun mineralleri kabul etmesi için hareketsiz kalmanız gerektiğini unutmayın.
  • Termal sulardan hemen şifa bulamayacağınızı unutmayın, üzerinden en az 15-20 gün geçmesi gerekiyor.
  • Kendinizi çok yormayın, günlük işlerinizi tamamladıktan sonra dinlenmeniz sağlığınıza daha hızlı kavuşmanıza yardımcı olur.
  • Termal sularda dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan biri de 37 derece üzerindeki sıcaklıktan kendinizi korumanız olmalı.
  • Termal havuzlara girmek için ilk günlerde 15’er dakika size yetecektir.
  • Beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayın.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here