Mavinin her tonunun bu kadar yakışabildiği tatil cenneti Bodrum. Sadece tatil yaparak birkaç gün geçirilerek anlaşılmaz, hissederek yaşamak lazım Bodrum’u. Bazı yerler vardır ki Bodrum’a gittiğinizde oraları görmeden tatil yaptım diyemeyeceğiniz. İşte o yerin adı Akvaryum Koyu.

1

Gümbet ve Bitez arasında güneye doğru 2 mil uzunluğunda bir yarımada da bu koy. Bu iki yarımada arasındaki Akvaryum Koyu, pırıl pırıl masmavi deniziyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Tertemiz berrak bir deniz içinde yaşayan farklı çeşit balıkları ve deniz canlılarıyla halk tarafından bu isim konmuş koya. Bodrum Otellerinde kaldığınızda tekne turu yapanların istisnasız rotaları arasındaki bu cennet koyu ziyaret etmelisiniz. Öyle ki zaten günübirlik turların en çok tercih edilen yerlerinden Akvaryum Koyu. Geceleri tabi ki tekne turları olmuyor burada, onun yerine koya demirleyen tekneler fazlasıyla mevcut.

3

Akvaryum Koyu’nun tam yanındaki küçük girintili koyun adı Küçük Akvaryum. Koyun tam karşısındaki İç Ada’da kazlar ve ördeklere ait kulübe var. Bu sevimli hayvanlarla yüzmenin hayali bile güzelken gerçeği nasıl olur denemeye değer doğrusu.

5

Tekne turlarından hoşlanmam diyorsanız buraya Bitez üzerinden patika yolları kullanarak da ulaşabilirsiniz. Tertemiz doğasında hem sporunuzu yapmış olursunuz hem de Bodrum’da tekne turlarının vazgeçilmez rotası Akvaryum Koyu’nu ziyaret etmiş olursunuz.

4

Bodrum’un birbirinden güzel tatil beldelerine yolunuz düşerse Akvaryum Koyu’nu görmeden dönmemelisiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here