Sömestre tatiline yaklaştığımız şu günlerde güzel bir tatil beklentimiz yok değil hani. Tabi başta güzel bir karne görmek iyi gider, tatil de o karnenin bir ödünü olmuş olur. Tatile girmemize sayılı günler kala başta kayak merkezleri olmak üzere birçok tatil yerleri bize kucak açıyor. Hem spor, hem eğlence, hem farklı yerler görme düşüncesi içimizi fazlasıyla sarıyor. Sömestre tatilinde nereye gideceğinize hala karar veremediyseniz o zaman gelin beraber düşünelim.

1

İstanbul’ da kalacaksanız önceki günlerde yazdığım İstanbul’da Tatil Yapmak yazımızı mutlaka gözden geçirmenizi öneririm. Şayet İstanbul’da değil de şehir dışında olmak istiyorum düşüncesi olanlara; günübirlik turları, Ankara’dan tutun da İzmir, Eskişehir, Uludağ, Kartepe gibi Sömestre Turlarını kapsayan yerlere bakmadan tatil yapmaya karar vermeyin derim. Sizin için seçilmiş birbirinden güzel seçeneklerden kendinize en yakın hissettiğiniz neresi varsa fazla düşünmeden karar verin. Ne kaldı ki şurada değil mi ama 🙂 Biz Türklerin en fırsat bildiği konudur tatil yapmak. Bütün yıl aralıksız koşturmaca içinde geçen zamanımızdan geriye kalan sadece kendimize yarattığımız tatil günleri değil mi ki zaten? Sınavdı, sözlüydü derken çocuklarda yeterince boğuluyorlar koca bir sene. Kısacası tatil yapmayı hepimiz fazlasıyla haketmişiz.

2

Sömestre tatilini iyi değerlendirmek lazım diye düşünüyorum, hem kendimiz hem de sınavlardan yorulan çocuklarımız için. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; kendi arabanızla bir yerlere gidecekseniz aman dikkatli olun, malum yollar epey bir kalabalık olacaktır. Karlar içinde bir tatile gidiyorsanız mutlaka kar lastiklerinizi şimdiden taktırın derim. Sömestre tatilini yurt dışında geçirmek gibi planlarınız varsa bir sonraki yazımızı okumadan karar vermeyin.

tatilbudur.com yine sizi unutmadı ve en çok tercih edilen tatil yerlerini kapsayan sömestre turlarını sizin için seçti. Ee o zaman ne duruyorsunuz hadi tatile 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here