Bahar mevsimi geldiyse bu zamanlarda en güzel gidilebilecek istikamet bence kesinlikle İspanya’nın başkenti Sevilla olmalı. Mayıs ayı Sevilla için en güzel dönemin başlangıcı olur. Sıcacık sevgiyle bakan insanları, tadına doyulmaz mutfağı, gezilecek yerleri derken yapacak çok şey düşüyor bize. Bence bu fikri ciddi ciddi bir düşünün.

1

Sevilla’nın nasıl meşhur olduğunu bilen bilir; Don Kişot, Flamenko ve Tapas sayesinde tabi ki. Balayı Turları için romantik mi romantik vazgeçilmez bir tatil rotası burası. Tarih, sanat, kültür ve aşk kokan Sevilla. İspanya’nın Flamenko merkezi de aynı zamanda. Buranın meşhur Sevillano dansını, romantik nehrini, sıcakkanlı o insanlarını yakından görmek istiyorsanız İspanya Turları sizi bekliyor.

Sevilla’da neler yapılır?

Buram buram kültür kokan bu şehre gidip de tarihi yerlerini gezmeden dönmek olmaz. Buranın en önemli tarihi yerleri; Catedral de Sevilla, Alcazar Sarayı, Maria Lusia Parkı, Giralda Kulesi, Barrio Santa Cruz, Plaza de Espana ve Basilica Macerena kesinlikle ziyaret edilesi yerleri. Sevilla’da yapılacak şeylerden biri de buradaki tekne turları. Şehrin en güzel yerlerini Altın Kule’nin muhteşem manzarasıyla gezmelisiniz. Dünya’nın en uzun köprüsü yine keşfedilmek üzere listenize ekleyeceğiniz yerlerden. Sevilla’nın meşhur Flamenko dansları (19:00-21.00 arasında) renkli saatleriyle en merak uyandıran aktivitesi. Özgür ruhunuzu dışa vurmak istiyorsanız Sevilla’dan bir bisiklet kiralayın ve dinlene dinlene bir gün boyunca şehrin her yanını keşfe çıkın derim. Daracık sokaklarında turlarken gözünüze çarpacak tezgahları gezmek için kendinizi tutmanıza gerek yok, rengarenk yelpazelerinden başlayıp alışverişin en dibine kadar yaşamalısınız bence burada.

2

Ne yenir, ne içilir?

İspanyol mutfağının en can alıcı noktası nedir bilir misiniz? Bence bol acılı baharatları. Çok zengin bir mutfak kültürü Sevilla’da sizi karşılayacak. En meşhur Tapas mezesinden tutunda renkli mi renkli salatalarına kadar her şeyden az da olsa mutlaka tatmalısınız. Ama bunu yaparken de güzelim mezeleri tek bir yerde tatma yanlışına düşmeyin, görebildiğiniz kadar çok yer görün, gezin, dolaşın. Bu da benden size bir dipnot olsun.

Sevilla’da alışveriş

Sevdiklerinize güzel hatıralar götürmek istiyorsanız alışveriş için en iyi tercih İspanyol Meydanı ve Santa Cruz Mahallesi. Buradan ahşaptan Flamenko çalgıları, şallar, fularlar, etekler, yelpazeler, küçüklü büyüklü hediyelikler Sevilla’da sizi bekliyor.

5

Gece hayatı

Zaten danslarıyla yeterince renkli bir şehirken gece hayatının da aynı şekilde renkli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Santa Cruz bu konuda kendini fazlasıyla ispatlamış Sevilla’da. enerjik ve nostaljik şeyler arıyorsanız burada her türlüsüne fazlasıyla rastlayacaksınız.

3

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here