Yunan adaları özellikle yaz tatili severlerin göz bebeği olmaya bu senede devam ediyor. Ama konu Samos Adası olunca Yunanistan’ın popülerliği daha da artıyor demek yanlış olmaz. Güzel ülkemize yakınlığı da burayı tercih etmek için büyük bir fırsat tabi. Neden bu kadar popüler bu Samos Adası diyorsanız Samos Adasında tatil yapmalıyım dedirten müthiş sebepler geliyor.

Türkiye’ye olan yakınlığı

Şayet buraya kendi imkanlarınızla gidecekseniz Kuşadası’ndan kalkan Samos feribotları ile buraya 1,5 saat gibi kısacık bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Samos Adasında tatil yapmalıyım dedirten en önemli sebeplerden biri de Türkiye’ye olan yakınlığı zaten. Adanın iki limanı var, biri Pythagorean diğeriyse Vathy. Vathy’de yapılacak pek bir şey bulamayabilirsiniz. Ama Kokkari bölgesi bu konuda çok başarılı. Konaklama imkanları olsun, gezilecek yerleri olsun gerçekten muazzam.

Yeme-içme için çok büyük paralar yerine cüzi miktarlar ödeyeceksiniz

Yunanistan deyince kimi insanın gözü korkar ama Samos Adası yeme-içme konusunda o kadar güzel seçenekleri var ki fiyatları konusunda da abartılı davranmıyorlar açıkçası. Mezeleri ve tazecik masanıza gelen deniz ürünleri sayesinde balığa doyacaksınız. Kocaman porsiyonlarla dünyalar kadar yemek ve cüzi bir hesap Samos Adasında sizi bekliyor.

Scene in Kokkari on Samos, Greece

İkramlar bedava!

Hani hep gözümüz korkar bir sürü de ikram geldi ne olacak bu hesap diye. Aksine Samos Adasında masanıza gelecek her ikram bedava. Boşuna denmemiş sınırsız ikram Samos Adasının geleneği diye. 🙂

Canınız gezmek istiyorsa bir araç kiralayın ve doyasıya gezin

Samos Adasında ekonomik bir tatil yapmanın bir kuralı da; şayet kalabalık bir grupsanız tabi ki araç kiralamak daha uygun olacaktır. Gitmek istediğiniz yerlere sürekli para ödemek yerine grupça giderseniz ödeyeceğiniz parayı da aranızda bölüştürebilirsiniz mesela. Hem toplu taşımaların kalabalığından da kurtulmuş olursunuz. Samos Adasında gezerken her yere araçla girilemeyeceğine göre arabanızı bir otoparka çekmeniz gerekiyor ama ne kadardır diye tereddütlüyseniz size her yer bedava unutmayın.

Deniz, güneş, kum için doğru Kokkari’ye

Samos Adasında tatil yapmalıyım dedirten müthiş sebepler başlığına yakışır bir bölge varsa o da kesinlikle Kokkari olmalı. Kokkari deniz, güneş, kum severlerin tam da aradıkları koylarla süslü. Tsamadou, Lemonakia koylarını yakından keşfetmeyi unutmayın. Şezlonglar mı tabi ki ücretsiz.

Kokkari beach

Potami ormanlarındaki şelaleleri keşfedin

Samos Adasında azıcık serinlemeye ve huzur bulmaya ihtiyacınız varsa gideceğiniz adres Potami olmalı. Buradaki küçük ve büyük şelalelere ulaşmak için biraz yürümeniz gerekse de göreceklerinizden sonra kesinlikle buna değecek. Samos Adasında tatil yapmalıyım dedirten müthiş sebeplerden biri de doğal güzellikle arasındaki Potami. Ayrıca yüzmeden kendinizi alıkoyamayacağınız da bir yer.

Manolates’in müthiş ev yapımı şaraplarından tadın

Yunanistan’ın Samos Adasında şarap var mı diye sorarsanız istemediğiniz kadar hem de ev yapımı. Ve de gayet makul fiyatlarla.

Narrow alley on greek island Samos

Samos Adasında Yunan şarkılarına doyacaksınız

Samos Adası her ne kadar barlar ve mekanlarla dolu olsa da öyle kafayı şişirecek kadar ses duymazsınız. Ve kimse bu mekanlara girmeniz için sizi zorlamaz. Şayet Samos Adasına kadar gidip de biraz eğlenmeye, biraz müziğe ihtiyacınız varsa kafanızı dinginleştirecek bu mekanlarla yakından tanışmalısınız.

Ege Denizi’nin eşsiz manzarasına Manolates’te doyacaksınız

Manolates’e gitmek için biraz keskin virajlar olsa da burada göreceğiniz manzara karşısında iyi ki gelmişim diyeceksiniz. Öylesine tatlı, öylesine huzur dolu ve rengârenk evler var ki burada dünyada böyle bir yer nasıl olur diye düşünmeden edemeyeceksiniz. Daracık sokaklar eşsiz manzaraları ile birbirinden güzel evlere çıkıveriyor. İşte burası böyle bir köy.

Yunanistan’ın gezilecek yerler listesindeki Samos Adası işte böylesine cennet köşeleriyle çevrili. Nereye baksanız her yerinden güzellik akan Samos Adasında tatil yapmalıyım dedirten müthiş sebepleri bir bir incelediyseniz şimdi yapmanız gereken tek şey en yakın zamanda Yunanistan Turlarına çıkmak için uygun bir zaman yaratmak olmalı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here