Lokum deyince sizin de ağzınız sulanıyor mu? Safranbolu lokumunun pek çok çeşidi var ama bir de o usta ellerden çıkması yok mu? İşte asıl gönülleri fetheden de bu değil mi zaten.

4

Safranbolu’ya hiç gittiniz mi? Siz de benim gibi oraları görme şansını bulduysanız ne mutlu. Küçük dar sokakları, alışveriş dükkânları, şirin mi şirin bakılası konakları… Ve daha birçok şeyi kendine çekmeye yetiyor.

ilk

Lokumun Safranbolu’da usta ellerden çıktığını bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Su, nişasta ve şekerden yapılan Safranbolu lokumun; safranlısı, güllüsü, nanelisi, kahvelisi, çifte kavrulmuşu ve diğer çeşitlerinin hepsi burada günlük olarak Safranbolu’da üretimi olan işletmelerin tarih kokan dükkânlarında satılıyor. Batı Karadeniz Turlarına katıldığınızda bu güzel Safranbolu lokumlarının tadına bakmadan dönmeyin.

3

Safranbolu gezinizde, çarşıdaki eski dar sokaklarda gezerken lokumların gümüş tepsilerde sergilendiğini göreceksiniz. En beğendiğiniz çeşitlerden evinize ve sevdiklerinize alarak onları da mutlu edebilirsiniz. Güzel bol köpüklü bir Türk kahvesinin yanında sunulan lokumun da tadından geçilmez doğrusu. Sevdiklerinizle beraber 5 çayı niyetine bu fikri mutlaka gerçekleştirmelisiniz. Benden söylemesi. Arada küslükler varsa, ortamın gerginliğini kaldırmak için lokum iyi bir fikir olacaktır. Karşınızdaki sizin ne söylemek istediğinizi anlar zaten. Bu işin esprisi tabi ki de.

2

Safranbolu lokumları, tüm lezzetleriyle sizi bekliyor. Safranbolu Otellerinin birinde güzel bir konaklama eşliğinde akşamın en güzel saatinde çıkın hem bu güzel şehrin doyulmaz çarşısını dolaşın hem de sunulan nimetlerinden faydalanın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here