Kim yanında sevdiği kişiyle romantik bir tatilin hayalini kurmaz ki? Yeni yerler keşfetmenin sonu olmadığı gibi ruh halinize göre bir tatil programı yapmak kadar zevkli bir şey daha olamaz bence. Siz de gezmeyi çok seviyor ancak illa ki romantik bir tatil istiyorsanız o zaman rotanızı Roma’ya çevirin. Romantik bir tatil nasıl oluyormuş bir de Roma’da yaşayın. Unutamayacağınız en romantik anlar için Roma’da sizi bekleyen durakları birlikte inceleyelim.

Aşk Çeşmesi

Roma Turlarına daha önceden katılanlar gerçekten çok şanslı. Hem ülke ülke gezip hem de dünyanın en romantik yerlerini keşfetmişseniz o zaman şimdi bir de partnerinizle keşfetme zamanı. Roma’daki Aşk Çeşmesi’de romantik bir tatil konseptinin en güzel yaşandığı duraklardan sadece biri. Burada göreceğiniz her bir heykel aslında sanat eseri. Heykellerin arkasındaki çeşmeye para atıp dilek dileyenlerin istekleri kabul oluyor diye bir inanç var. Kısacası aşkın ve sanatın doludizgin yaşandığı Aşk Çeşmesi Roma tatilinizde görmeniz gereken romantik bir adres.

Aşk Çeşmesi
Aşk Çeşmesi

Gianicolo Tepesi

Romantik bir tatilin en can alıcı yerlerinden Gianicolo Tepesi’ne çıktığınızda bütün şehrin ayaklarınızın altına serileceğini göreceksiniz. Böylesine bir atmosferde sevdiğiniz insanın elini daha da sıkı tutun, o romantik havayı bir içinize çekin. Böylesine bir yerde olduğunuz için çok şanslı olduğunuzu da unutmayın. Romantizmi doludizgin geçireceğiniz bu ortamda sevdiğiniz sizden güzel şeyler duymak isteyebilir, şayet hayatınızla ilgili önemli kararlar alacaksanız Roma’nın en romantik durağında bunu paylaşmalısınız. Unutmayın bu anlar bir daha bu kadar güzel bir ortamda yaşanmayabilir. Aşk Çeşmesinden sonra gezinize devam ettiğiniz Gianicolo Tepesi sizin gibi nice anlara şahit olmuştur.

Gianicolo Tepesi
Gianicolo Tepesi

Kolezyum

Roma’nın birbirinden güzel aşk dolu rotalarından biri daha Kolezyum. Roma’da tarihin, görkemli yerlerin bir arada toplandığı Kolezyum “en”lerin yeri olarak bilinir. Gecesiyle gündüzüyle bütün güzellikleri arasında romantik bir tatil arıyorsanız Roma tatilinizde listenizde Kolezyum mutlaka olmalı derim.

Kolezyum
Kolezyum

İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna)

Uçak biletinizi almadan önce Roma’da romantik bir tatil yapacağınız rotaları bir bir not alın. İspanyol merdivenleri yine bu rotaların arasında olmayı fazlasıyla hak eden aşk kokulu bir durak. Yerli-yabancı insanların bir arada toplandığı noktada aynı zamanda burası. Merdivenlerine oturarak bu büyülü atmosferde olan herkes Roma’da olmanın keyfini çıkarıyor. Siz de onlar gibi İspanyol merdivenlerinde yerinizi aldıysanız şimdi ağzınızdan çıkacak o tılsımlı sözleri duyma zamanı. Sıra sizde. 🙂

İspanyol Merdivenleri
İspanyol Merdivenleri

Romantik bir tatilin ana duraklarını tek tek gezdiyseniz Roma gezinize şehrin geri kalan caddeleri, sokakları, kısacası burayı ziyaret eden herkesin görmeden dönmemesi gereken duraklarından devam edin. Şimdiden söyleyeyim aşk dolu, sevgi dolu büyülü bir tatil Roma’da sizi bekliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here