Kışın kayak sezonunun açılması ile kayak merkezleri arasında cazibe noktası haline gelen Palandöken’de kayak yapmak gibisi var mı? Cevabınız benim gibi hayırsa o zaman sizi yazımıza bekliyoruz.

2

Havalimanından iner inmez kendinizi direk kayak pistinin ortasında bulacaksınız. Ulaşım açısından o kadar kolay bir mesafede ki şaşırmamak imkânsız. Erzurum çok uzak nasıl giderim deyip geçmeyin, inanın oraya gitmek daha yakın mesafelere seyahat etmekten çok daha kolay. Palandöken Otellerinin birinde kaldığınızda gecenin o güzel ışıkları altında hala kayak yapanları gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Palandöken Kayak Merkezi, kar seviyesi, sahip olduğu kaliteli tesisleri ve her seviyeden kayak severlere hitap eden Türkiye kış turizminin gözde merkezleri arasında.

3

70 km boyu uzanan Palandöken Dağları, 1993 yılından beri kış turizm merkezi ilan edilmiş. Palandöken’de kayak yapmak farklı bir deneyim olsa gerek. Palandöken Kayak Merkezi pistleri bakımından dünyanın en uzun ve en dik pistleri arasına girmeyi başarmış. Palandöken, 2000 ile 3200 metre uzunluğunda olan 10 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift, 1 gondol hizmeti veriyor. Gondol Lift ile en yüksek noktalardan biri olan Ejder Tepesi’ne ulaşabilirsiniz. Snowboard için uygun pisti olan kayak merkezi, dağcılık, yamaç paraşütü, snowtube, paintball gibi alternatif sporları da Palandöken’de kayak severlerine sunmakta. Malum burada kayak sezonu epeyce uzun. Kasım’da başlayan kayak nisan sonlarına kadar sürmekte. Kayak severlerin en çok sevdiği toz şeklinde yağan karıyla tüm sezon boyu misafirlerinde mutluluğa sebep oluyor. Konaklama yapmak için her bütçeye uygun Palandöken Otellerini mutlaka ziyaret edin. Türkiye’nin en uzun ve farklı zorluk dereceleriyle (mavi- kırmızı ve siyah) özel karlandırma sistemine sahip sistemiyle sezon boyu karın keyfini dilediğiniz her şekilde çıkaracaksınız. Toplam da 21 km kayak keyfi yaşatan Palandöken kayak merkezi’nde 18 farklı piste ulaşmanın tadına çıkarın. Burada geldiğinizde çok iyi kayak yapacaksınız diye bir şey yok, zaten deneyimli eğitmenler hangi seviyede olursanız olun kayak hizmeti veriyor. Size kalan sadece o güzel Palandöken’de kayak yapmanın yanı sıra cennet doğasının güzelliklerine varabilmek.

Palandöken’de kayak yapmanın her açıdan bir ayrıcalık olduğunu söyleyerek tatilbudur.com’un kış aylarına özel diğer fırsatlarına bakmadan geçmeyin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here