Yaz turizmi bitmeden Muğla’da tatil yapmayı istiyorsanız sıcacık kumsalları, tertemiz deniziyle ün yapmış Ula sizi çağırıyor. Keyif dolu tatilin adresi Ula’ya turistlerin gösterdiği ilgi yine çok büyük. Muğla’da tatilin adresi Ula, doğayla iç içe tatil deneyimiyle yaz bitmeden sizinle buluşmayı bekliyor.

Hem doğasıyla tanışacak hem de tarihi yerlerine yolculuk edeceğiniz bu atmosferde geçirdiğiniz her günün tadı damağınızda kalacak. Ula’nın kalacak yerlerinden çok Ula’nın doğal güzellikleri tatiliniz boyunca sizi daha çok cezbedecek.

Ula’da konaklama

Ula’ya en yakın Muğla Otellerinden, butik otellerinden, apart ya da pansiyon tarzı seçeneklerinden birini burada konaklamak için seçebilirsiniz. Sadece bununla sınırlı değil elbette, kalacağınız otelin konumu da çok önemli. Oralara kadar gitmişken denize sıfır bir yerde konaklamak da tatilinize renk katacak sebepler arasında. Ve en önemlisi de her cebe uygun konaklama imkanı da sunuyor olması.

Ula sadece yaz odaklı tatil için değil, kış turizmi içinde görülmesi mümkün olan yerlerden. Yaz-kış konaklamanın olduğu Ula’da yılın her dönemi uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Özellikle nisan-eylül ayları arasında çok hareketli olur. Haliyle kışın fiyatlarda biraz düşüş olur. Muğla tatilinin en can alıcı noktası da uygun fiyatlı konaklamanın her daim olması aslında.

Ula gezilecek yerler

Ula’nın huzur veren doğasında yılın bütün yorgunluğunu geride bırakacaksınız. Bu büyüleyici atmosferde kaldığınız her gün masmavi denizinden yararlanmayı ihmal etmeyin. İşte o deneyimi yaşayacağınız en güzel adresler; Ula Akyaka Halk Plajı ve Küfre Koyu. Ula’nın gezilecek yerlerine doğru keşfe çıkmadan önce kendinize bir bisiklet kiralayabilirsiniz. Burada bisiklet kullananların sayısı oldukça fazla. Hatta bisikletlilere özel park alanları bile mevcut. Ula’nın organik pazarında gezerken tarlalardan toplanan tazecik ürünlerle tanışacaksınız. Çeşit çeşit otlar, kurutulmuş sebzeler, elişleri ve hasır ürünler Ula pazarında alabilecekleriniz arasında. Bu halk pazarı cuma günleri kurulur ve tamamen organik ürünler satılır.

Ula Kanyonu: Ula merkezinden 5 km uzaklıktaki Ula Kanyonu Kızılağaç Köyünde. Burayı gezmek için bir rehbere ihtiyacınız olabilir. Yaz aylarında gitmeniz gereken bu rotada şelalesinden dolayı heyelan olması ve taş düşmesi gibi doğal afetler olabilir. Burayı gezerken çok dikkatli olmalısınız.

Thera Antik Kenti: Ula’da antik kalıntıların olduğu Thera Antik Kenti’ni Ula’da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Ula ilçesi yakınlarında 700 dönümlük bu alan açık müzeyi andırıyor. Köylülerin her ne kadar burayı koruma altına almış olsa da zamanla burayı çevreleyen teller defineciler tarafından sökülmüş ve az da olsa tahrip olmuş durumda. Tamamen yok olmadan Thera Antik Kenti’ni Ula tatilinizde keşfedin.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here