Bu bayramı klasikleşmiş bayram tadında yaşamak yerine hem eğlence hem de dinlenme odaklı geçmesini isteyenlere özel düzenlenen Kurban Bayramı Tatil Önerisi Pamfilya Turlarında tarihe geçmişe yolculuk edeceğiniz eşsiz rotalar, buz gibi sular, kısacası doğaüstü güzellikler sizi bekliyor.

Antalya’nın en turistik bölgeleri, şelaleleri ve daha nicesinin olduğu gezi listeniz Pamfilya Turlarında. Tarihi havayı yakından koklamak istiyorsanız kurban bayramı tatiline özel olarak düzenlenen Pamfilya Turlarından sizi yerinizi almalısınız. Birbirinden özel antik kentler turunuza renk katacak. Turunuza dahil olan Köprülü Kanyon’da mavi ve yeşilin seyrine doyamayacaksınız. Pamfilya Klikya ve Likya antik kentlerinin tam ortasında bir yer. Neden ismine Pamfilya denmiş diye merak ediyorsanız, pek çok ırk burada bir arada geldiği için adı bu şekilde konmuş.

Koprolu Kanyon bridge

Pamfilya Turlarında gezilecek ve görülecek yerler

Pamfilya Turlarında gezilecek yerler listenizde olacak Alanya’nın batısındaki Antalya ve Antalya’nın gezilecek yerleriyle kurban bayramı tatilinize bir an bile doyamayacaksınız. Buranın sadece tarihi yerleri bile yeterken siz birkaç gün içinde sayısız güzelliğe şahit olacaksınız.

Laodicea on the Lycus Ancient City

Pamfilya turlarındaki ilk durağınız Antalya olacak. Şehrin tarihi yerlerini görmek için Hadrianus Kapısından başlayacaksınız gezinize. Buranın tarihi evleri, sokakları sizi büyüleyecek. Tura dahil olan Konyaaltı Plajı sonrası buranın güzelliğine güzellik katan adeta Antalya deyince sembolü haline Kurşunlu ve Düden Şelaleleri sizi bekliyor olacak.

Akşamında tabi ki eğlenceye doyamayacağınız renkli saatler turunuzun olmazsa olmazlarından. Kemer’den kalkan tekne turlarıyla Antalya’nın saklı cennetlerine yani Mehmet Ali Bükü Koyu, 2 Adalar, Phaselis Koyu ve Alacasu Koyunda yüzme deneyimini yaşayacaksınız. Likya’nın en önemli liman kenti ünvanını en güzel şekilde temsil eden Olympos’ta tarihi yerler, endemik bitkiler, caretta carettaların içinde yine yüzmeye doyamayacağınız saatlere doğru yelken açacaksınız. Antalya’nın olmazsa olmaz rotası Side’de traktörle panoramik bir gezi sizi bekliyor olacak. Antik kentin hemen girişindeki tarihi kalıntılar hemen gözünüze çarpacak. Side’ye su taşımak için yapılmış Su Kemerlerinde fotoğraf çekilmeyi sakın unutmayın. Belki bir çoğumuz biliriz Side’nin o meşhur cumbalı evleriyle dekore edilmiş Side Çarşısı’nı. İşte o güzelim çarşıya ziyaretinizi yapabilecek, begonvillerle süslü o güzellikleri yakından keşfedebileceksiniz. Apollon Tapınağı bir sonraki rotanız olacak. Ardından Side turunuza Manavgat’ın büyülü güzelliklerinden devam edeceksiniz. Burada çektiğiniz her fotoğraf karesi belki de turunuz oyunca en can alıcı olanları olabilir. O yüzden Manavgat’ın havasını koklamadan sakın dönmeyin. Buradaki turunuzdan sonra yatlar eşliğinde Manavgat Çayı, Titreyen Göl, Ada Ağzında yüzme molalarına katılacaksınız. Belki Antalya Otellerinde defalarca kez kalmışsınızdır ama Pamfilya Turlarında göreceğiniz o rotaların hepsini yakinen görememiş olabilirsiniz. Bu turun en can alıcı özelliği de bu zaten.

Waterfall Manavgat at Turkey

Antalya’nın maviyle yeşilin buluştuğu diğer bir cennet köşesi Köprülü Kanyon’da doğa sporları sizinle olacak. Genç yaşlı demeden herkesin bu heyecanı mutlaka yaşaması gereken rafting turlarında buz gibi sular içinde unutulmaz birkaç dakika tur boyunca belki en eğlenceli anlarla dolu olacak. Son olarak Aspendos Tiyatrosuna doğru yola çıkacaksınız. Bu güne kadar en önemli konserler burada yapıldı ve Pamfilya Turları sayesinde bu görkemli yapıyla siz de tanışabileceksiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here