Kültür deyince akla ilk gelen ülke Fransa olsa da, Arjantin de Güney Amerika’nın kültürü en gelişmiş ülkelerinden biri. Sinema, tiyatro, dans daha ne ararsak hepsi Arjantin’de. Bir ülkenin popüler olması için bu kadar sebep varken siz hala burayı ziyaret etmek için neyi bekliyorsunuz?

Ülke Arjantin adını en çok tango dansıyla duyurmuş durumda. Tangoya bazı ülkelerde de rastlıyor olabiliriz ama asıl doğduğu topraklar kesinlikle Arjantin. Hatta Arjantin Tangosu olarak adlandırılıyor halk arasında. Arjantin Turlarına katıldığınızda ülkenin İspanyol ve Fransız kültüründen etkilendiğini göreceksiniz. Burayı ziyaret etmek için en uygun zaman bahar ayları. Hava sıcaklılarının en elverişli olduğu zamanlar Eylül ve Kasım ayları arası, Aralık ve Şubat arasında burada hava çok sıcak ve nemli oluyor. Ülkenin iç kesimleri karasal iklimin etkisinde. Güney kesimlere doğru yolunuz düştüğünde yüksekliğinde artması sonucu sıcak yaz ayları, soğuk ve karlı kış mevsimi sizi karşılıyor olabilir. Arjantin’e gitmeden önce buranın hava durumuna göre burayı ziyaret etmeniz en doğru karar olacaktır.

Arjantin’de gezilecek yerlere sıra gelirse; Buenos Aires, Cordoba, Santa Fe, Santa Cruz, Ushuaia, El Calafate, Mendoza, Rosario bu güzel şehrin gezmeye doyulmaz yerlerinden.

Et severler yaşadı, tabaklarında et yemeklerini görmek isteyenler burayı mutlaka ziyaret etmeli. Çünkü ülkede en çok sığır eti tüketiliyor. Tabi dünyada sığır eti üreten ülke Arjantin olunca durumun böyle olması da şaşırtmıyor bizi. Sabahları genellikle hafif bir kahvaltıyla başlarlar güne. Çay, kahve, süt gibi içecekleri çok fazla tüketseler de bunların yanında bir de Croissant çok fazla tüketilen içeceklerden. Öğle ve akşam yemeklerinde; et, pirinç, patates ve sebze yemeklerini tercih ederler ama arkasından yemeği mutlaka bir sütlü tatlı ile bitirirler. Arjantinliler keyiflerine daha doğrusu midelerine düşkün insanlar. Nasıl Türkler de ya da İngilizlerde beş çayı varsa onların da çaylarının yanında mutlaka bir sandviç ya da kek bulunur. Ülke, yemeklerinin yanında şarap içmeyi de sever. Bundan olacak ki dünyaca ünlü kırmızı ve beyaz şarapları burada bolca bulabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here