Baharın yavaş yavaş kendini göstermeye başladığı şu günlerde hafta sonu tatillerini de iple çeker olduk. Temiz hava, bol oksijen, şehir hayatından birkaç günde uzaklaşma fikri bile kulağa hoş gelirken neden hala bir yerlere gitmek için bir bahaneniz olsun ki… Köyceğiz doğal yaşantısıyla size kucak açıyor.

Güzel şehir Muğla’ya bağlı doğallığın hala var olduğu turistik beldesi Köyceğiz, tüm güzellikleriyle hafta sonu tatilleriniz de sizleri bekliyor. Hücrelerinize kadar dolacak bol oksijenli havası, yemyeşil doğası, narenciye bahçeleri arasında güne merhaba deyin. Uzun yürüyüşlerle Köyceğiz’i keşfederken sevdiklerinizle birlikte huzuru bulacaksınız burada. Güzel şehirde konaklamak için Muğla Otellerinin birinde rezervasyonunuzu önceden yaptırın. Köyceğiz, Ege ve Akdeniz’in kesiştiği Muğla’ya yakın bir mesafede konumlanmış. Yeşillikler içinde köy evleri, durgun gölü arasında muhteşem bir manzara… Bu atmosferde doğal ürünlerinden enfes bir kahvaltı masası hayal edin, siz de benim gibi tam da şu an orada olmak vardı diyorsanız bu hafta sonu Köyceğiz’de olmak için sebep çok.

Köyceğiz’de gezilecek yerler

Köyceğiz Gölü: Dünya’daki sayılı ayaklı göllerden biri Köyceğiz Gölü. Havalimanına sadece 40 kilometrelik bir mesafede olduğundan buraya ulaşım da kolay. Caretta caretta balıklarının yuvalama gölü de aynı zamanda. Köyceğiz Gölü’ne gittiğinizde buranın her bir noktasına ve doğal güzelliklerine yakından şahit olmalısınız.

Köyceğiz Gölü
Köyceğiz Gölü

Kaunos Antik Kenti: Köyceğiz doğal güzellikleriyle beraber tarihi kalıntılarını da beraberinde getiriyor sanki. Hafta sonu tatillerinizde buraya geldiğinizde sadece huzuru aramaya değil çevrede gezilecek yerlerini de keşfe çıkın. Dalyan ve Köyceğiz’den kalkan teknelerle Kaunos Antik Kenti’ne ulaşmak çok kolay. Burası merak uyandıran tarihi ile oldukça popüler bir yer. Eski zamanlarında Kaunos çok önemli bir liman kentiymiş ama zaman içinde deniz alüvyonlarla dolup bu özelliğini kaybetmiş. Bunun gibi daha bilinmeyen tüm yanlarını öğrenmek için Kaunos Antik Kenti’ne tarihi bir yolculuk yapın.

Kaunos Antik Kenti
Kaunos Antik Kenti

Sultaniye Kaplıcaları: Şifa bulmak için kendinizi kaplıca sularına bırakmak istiyorsanız tercihinizi Sultaniye Kaplıcalarından yana kullanın. Türkiye’de şifa bulunan nadir yerler arasında bir kaplıca burası. En bilindik özelliğiyse Türkiye’nin en fazla radyoaktivitesi bu sularda gizli. Ayrıca klorür, radon ve kalsiyum sülfatta Sultaniye Kaplıcalarının şifalı sularında. En iyi gelen rahatsızlıklar; kadın hastalıkları ve cilt hastalıkları tedavileri için şifa arayanların rotası burası. Günün sonunda kendinizi hafiflemiş hissederseniz sebebi belli. 🙂

Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları

Ekincik Koyu: Köyceğiz huzuru arayanların en uğrak rotalarından. Sadece şifalı vazgeçilmez adresi değil hafta sonu ya da yaz aylarının da turizm bölgesi aynı zamanda. Köyceğiz’in baş döndüren güzelliği yat turizminin de gelişmesine sebep olmuş. Buna en iyi örnek Ekincik Koyu. Masmavi tertemiz sularını ve eşsiz manzarasını yakından görmek isteyenler soluğu burada alıyor.

Ekincik Koyu
Ekincik Koyu

Köyceğiz hafta sonu tatillerinin en uğrak rotalarından biri. Bu hafta sonu tatilinizde bir değişiklik yapın ve kendinizi yollara verin. Kısa ama en çok huzuru bulacağınız bir tatil deneyimi Köyceğiz de sizi bekliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here