Yaz ayı sevilir de kış ayı neden sevilmez hiç anlamam. Daha bugün kendi aramızda bile bunu tartışıyorduk. Ben yazı değil de daha çok kışı sevenlerdenim, evet kabul şu hastalıklarda olmasa daha iyi olacak ama. Elimde sıcak çikolatam yağan karı cam da izlemek gibisi yok benim için. Siz yazcılar, belki bu yazımdan sonra siz de benim gibi düşünürsünüz 🙂

Şimdi düşünün dışarısı soğuk kara kış. Bir akşam üzeri ve sevdiğiniz yanınızda. Alın polar battaniyeleri kurulun koltuğa açın güzel bir film bakın nasıl güzel zaman geçiriyorsunuz. Sevdiğiniz yanınızda diyorum ya bundan güzel bir ortam olabilir mi? Romantik dakikalar eşliğinde film keyfi… Bence harika bir fikir, her gün film açın da izleyin demiyorum ya, aralarda iyi gider.

1

Aman hastalıkları çağırmayın. Bol bol C vitamini tüketin. Soğuklarda dirençli olmanın en güzel yolu bol mandalina. Belki meyvelere karşı daha sıcak bakarsınız.

2

Ah nerde o soba üzerinde pişen kestaneler… Küçüklüğümü hatırlıyorum bazen ne severdim sobanın üzerinde pişen kestaneleri, o kızarmış ekmekleri. Şimdi nerde bulunur o güzelim tatlar. Hepimiz o sobalı evlere dönelim hadi.

3

Kazak ve montun altından çaktırmadan sarkan fazlalıklar. Ee kışın da bir güzelliği olsun değil mi? Yiyoruz yiyoruz da saklamaktan başka çare kalmıyor ki bize. Napalım bizde bahara veririz artık 🙂

Bayanlarrr… Hangimiz sevmiyoruz ki o uzun uzun çizmeleri. Ben her gün olsa her gün giyerim şahsen. İçine giydiğim o çorabı kim görecek derdi de yok. Bence süper bir duygu bu.

5

Hem biliyor musunuz soğuk insanı dinç tutar. Sıcak da neymiş, bayılana kadar sıcak olması çok mu iyi sanki. İyidir soğuk hava, üst üste giyin giyin çık dışarı. Bak uyku falan kalıyor mu?

6

Balık severler, bu da en çok sizi ilgilendirir diye düşünüyorum. Kışın yaza göre balıklar hem daha lezzetli hem de daha taze. Eşinizle dostunuzla çıkın salaş bir ortam da güzel bir sohbet eşliğinde yiyin balıklarınızı. (ne kadar sevmesem de)

Şimdiii… Geldik en önemli kısma; tatil diyorsunuz ya biz de yaz-kış demeden tatiller devam ediyor. O yüzden siz bir de gelin tatilbudur.com’u ziyaret edin, kışın da tatil nasıl yapılabiliyormuş bence bir görün. Kayak sevenler için önerim; daha önceden yazılan Türkiye’deki en iyi kayak merkezlerini okuyarak kışın tatil rotalarınızı seçebilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here