Yoğun geçen iş temposunun ardından hafta sonu tatilinize renk katacak alternatifleri değerlendirebiliyor musunuz? Farklı yerler keşfetmeye meraklı biriyseniz ve uzun zamandır fırsat yaratmaya çalışıyorsanız gezmeye bu hafta sonundan başlayın. Tatilbudur.com’un düzenlediği fırsatlar eşliğinde gezmenin ayrıcalığına varın.

Cuma günü de bitti artık hafta sonu tatilinin tam da içindesiniz. Hazır fırsatı yakalamışken tüm planlarınızı erteleyin ve kendinize en uygun hafta sonu turlarından yerinizi ayırtın. Abant, Sapanca, Maşukiye Turları, Assos Turları, Batı Karadeniz Turları, Butik Ayder Turları, Eskişehir Turları, Kapadokya Turları, Kartepe ve Maşukiye Turları, Uçaklı Karadeniz Turlarından biri bu hafta sonu tatilinizde sizin olabilir. Tertemiz bir doğada uyandığınız her gün oksijen depolayacak, iyi ki buradayım diyeceksiniz.

Lake Abant, Bolu - Turkey

Şayet tercihinizi günübirlik turlardan yana kullanmak istiyorsanız yeşili bol doğayla iç içe muhteşem fırsatlar yine sizinle olacak. Mesela rotanızı Sapanca’ya çevirin. Sevdiklerinizle beraber piknikler yapın, doğa yürüyüşlerine katılın. Hafta sonu tatilinize renk katın kısacası. Ya da rengârenk evleri ve Odunpazarı ile ünlü Eskişehir’de bu hafta sonu için mükemmel bir seçenek olabilir. Veya bir Maşukiye gezisi. Taptaze balıklarla çevrili bu eşsiz destinasyonda zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Eskisehir, Turkey

Ege’nin doğasıyla kendine hayran bıraktıran, zeytinyağlı yemekleriyle ünlü Ayvalık’a gittiğinizde Cunda Adası’na uğramadan Kazdağları’na çıkmadan, Şeytan Sofrası’nı görmeden geri dönmeyin. Böylesine huzur içindeki bir ortamda yeni bir sabaha uyanmak ne kadar da keyifli olacak siz düşünün. Haftaya daha zinde başlayacaksınız.

Hafta sonu tatilinde mistik tarzıyla ünlü Gökçeada ve Bozcaada’da iyi bir seçim olabilir. Altın sarısı kumları, masmavi denizi ile Kefalos Plajı’nı yakından keşfetmelisiniz. Her hastalığın şifası olarak bilinen Tuz Gölü’ne gidip çamur banyosu yapmayı sakın unutmayın. Mesela bu Cuma gününden Çeşme, Alaçatı, Şirince yani kısacası İzmir’e doğru yola koyulun. Gezilecek yerleriyle ünlü İzmir şimdi ne kadar da güzeldir. Deniz kültürünün en iyi yaşandığı yerlerin hepsi burada toplanmış adeta. Oralara kadar gitmişken arta kalan zamanınızda Çeşme Kalesine çıkmayı ve Alaçatı’nın taş evlerinden dolaşıp sörf yapmayı ihmal etmeyin.

Alacati

Tercihinizi yakın yerlerden yana kullanmak istiyorsanız Şile, Ağva, Kerpe ya da Kefken kafanızı rahat rahat dinleyebileceğiniz yerler arasında olabilir. Ağva Otellerinde kaldığınızda eşsiz doğasının tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Gitmişken de Göksu Deresi’ni, Ağlayan Kaya’yı, Şile Feneri’ni ve Şile Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz mesela. Yılın en güzel fotoğrafları keyiflendiren hafta sonu önerilerinden çıkacağı kesin. 🙂 Şimdiden huzurlu, mutlu tatillere.

Sile Istanbul Nature

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here