Yaz mevsiminin son günlerine doğru fırsat bu fırsat fiyatlarda biraz olsun düşmeye başlamışken henüz tatile çıkma imkanı bulamadıysanız bu yazı tam da size göre. Önümüzde neredeyse bir ay kala şimdi ortalıkta biraz sakinleşmişken kendinize yakın hissettiğiniz o tatile doğru yola çıkma zamanınız geldi. Kendine uygun tatil rotasını bulamayanlar için hazırlanmış tatil rehberinde hayalleri gerçeğe dönüştürme zamanı şimdi.

Huzur dolu bir tatil için;

Malum bütün yılın stresi, koşuşturmacası arasında tatil yapmaya henüz fırsat bulamadıysanız ve daha da önemlisi ihtiyacınız olan huzurlu ortamları sunan mükemmel rotaların hayaliyle yaşıyorsanız yüzünüzü güldürecek harika rotalara hoş geldiniz. Kafanızı dinleneceğiniz, ortamında kendinizi bulacağınız Köyceğiz, Datça, Adrasan, Kalkan ve Kaş kendine uygun tatil rotasını bulamayanlar için kaçırılmayacak seçenekler.

Amphitheatre of Knidos, Datca, Turkey

Aktiviteden vazgeçemeyenler için;

Tatil demek sadece deniz, güneş, kum demek değilse sizin için aktivite dolu günler sizi bekliyor demektir. Mesela yamaç paraşütü, safari, rafting, dalış, trekking, bungee jumping gibi sporlarla ün yapmış Fethiye, tekne turları, dalış, rafting, ATV safari sporları ve daha farklı alternatifler sunan Marmaris kendine uygun tatil rotasını bulamayanlar için mükemmel destinasyonlar. Yeni tabi rüzgâr sörfü deyince akıllardan çıkmayacak turizm cenneti Alaçatı’yı da bu listede unutmamak lazım.

Relax

Eğlencesi de olsun diyenler için;

Tatil demek eğlence demek aslında çoğumuza göre. Siz de bu şekilde düşünenlerdenseniz güzel ülkemizde size özel sunulan imkanlardan yararlanmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Gece kulüpleri, eğlence merkezleri, canlı müzik yerleri, barlar sokağı gibi eğlencenize eğlence katacak mükemmel o destinasyonları merak ediyorsanız barlar sokağı ile ünlü Bodrum ve Marmaris’i, 7/24 eğlencesi, aktivitesi olsun diyorsanız gece hayatı ile ünlü Alanya, Çeşme, Lara’yı tercih edebilirsiniz. Dolu dolu tatil yapacağınız bu rotalarda geçirdiğiniz günlerin tadına doyamayacaksınız.

old fort in the Turkish city of Alanya

Yakın bölgeleri tercih edenler için;

Kendine uygun tatil rotasını bulamayanların bir tercihi de hafta sonu tatillerini dolu dolu geçirecekleri yakın bölgeler her daim tercih ediliyor. Kafa dinlemeye birebir huzur kokan İğneada, Kumburgaz, Ağva, Şile, Sapanca gibi rotalarda aradığınız her türlü özellikler mevcut. Biraz daha uzaklaşmak kolayınıza gelirse; Ege’nin mükemmel yerlerinden Bozcaada, Ayvalık, Assos gibi rotalarda yakın bölgeler arasına eklenebilir. Önemli olan birkaç günde olsa hoşça vakit geçirmek değil mi? Yakın Bölge Otellerinden hemen yerinizi ayırtın.

Sile Istanbul Nature

Bütün bu imkanların aynı yerde toplandığı en özel tatil yerlerinden birine doğru yola koyulmaz için bütün planlarınızı ayarlamaya başlayın. Kendinize yakın gördüğünüz, havasını koklamak istediğiniz, aktiviteleri ve gece hayatıyla da hayat bulduğunuz tatil hiçbir zaman imkansız değil!

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here