Kaş deyip geçmeyin! Bir yaz tatilinden beklediğimiz her şeyi bir arada bulamayız her zaman. Ya denizi kirlidir ya kumsalı çakıl, ya yeşili azdır ya da havası bozuktur… Ama Antalya’nın turistik ilçesi Kaş’ta mükemmel bir yaz tatili için her türlü imkân fazlasıyla var. O zaman bir de Kaş’ta görmeden dönme dediğimiz ne cennet köşeleri var bir de onlara bakalım.

Yaz aylarının dolup taşan, yerli yabancı demeden turist akınına uğrayan rotası Kaş ne kadar sıcak olursa olsun o kadar güzel bir yer ki bütün o güzelliklerinin yanında turkuaz plajlarında yüzünce ne sıcak kalır ne dert ne tasa. Bu küçük ilçeye neler neler sığdığını bir de yakından görseniz daha da hayranlık duyarsınız buraya. Likya Turlarına katıldığınızda en güzel otellerde konaklayıp Kaş’ın rüya gibi yerlerini yakından görebilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Fethiye’nin en güzel yeri Kaputaş Plajıyla ilgili yazımı okuduysanız burayla ilgili az çok bilgi edinmişsinizdir. Resmen bir görsel şölen dediğimiz sayılı yerlerden burası. Düşünün ki ülkemizin tanıtımı için bile kullanılıyor. Kaş’ın olmazsa olmazı olduğu kadar dünyanın en çekici yerlerinden Kaputaş Plajı. Diyeceğim o ki Kaş’ta görmeden dönmemeniz gereken ilk durak Kaputaş.

Kaputaş Plajı
Kaputaş Plajı

Saklıkent

Her yıl yüzlerce turiste ev sahipliği yapan yerlerden biri de Saklıkent. Kaş’ta görmeden dönme diyebileceğimiz Saklıkent 1996 yılında milli park haline gelmiş ve her daim koruma altında. Saklıkent’le ilgili daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz. Adrenalin tutkunları için başta rafting olmak üzere çeşitli doğa sporlarını Saklıkent’te mutlaka denemelisiniz.

Saklıkent
Saklıkent

Antiphellos Antik Kenti

Kaş’ta görmeden dönmemeniz gereken diğer bir durak Antiphellos Antik Kenti. Antik kentin içinde kaya ve anıt mezarlıkları, Likya lahitleri ve bir de buranın en popüler yeri dört bin kişilik antik tiyatro. Antiphellos Antik Kenti için Kaş’ın göz bebeği diyebilirim.

Antiphellos Antik Kenti
Antiphellos Antik Kenti

Kekova

Likya’nın olmazsa olmaz rotası Kekova’da bambaşka bir destinasyon sizi bekliyor. Kaş’ta görmeden dönme diyebileceğim en özel yerlerinden Kekova. Buraya karadan ulaşım yok, işte hala bu kadar güzel kalmasının da tek sebebi bu. Ülkemizin tek batık kentini içinde barındırıyor, sanırım bu sebepten de çok fazla ilgiyi üzerine çekiyor. Ama bütün özellikleri bir yana güzel ülkemizin en iyi dalış rotalarında arasında Kekova.

Kekova
Kekova

Kaleköy

Kaleköy de Kaş’ta görmeden dönme dediğimiz duraklardan. Burası da aynı Kekova gibi arabayla ulaşımı olmayan sadece denizden ulaşılabilen bir yer. El değmemiş eşsiz doğası için Kaleköy’e ne desem az kalır, mutlaka görmelisiniz.

Kaleköy
Kaleköy

Xanthos Antik Kenti

Likya’nın en eski yerleşim yeri olduğu gibi Kaş’ta görmeden dönmemeniz gereken bir rota Xanthos. Bir de Kaş’ın en büyük antik kenti de aynı zamanda. Buradan çıkarılan onlarca eser British Museum’da sergileniyor.

Xanthos Antik Kenti
Xanthos Antik Kenti

Kaş’ta görmeden dönme diyebileceğim en popüler duraklar bunlar. Antalya için Kaş’ın çok önemli yeri olduğunu her fırsatta söylerim. İyisi mi sıcaklar çok bastırmadan bu muhteşem tura tatilbudur.com’la yerinizi ayırtın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here