Belki sadece ismini duymakla yetindiğimiz Japonya Sakura Kiraz Çiçekleri şimdilerde baharın tüm güzellikleriyle açmaya başladı. Japonya’nın büyüleyici manzaraları içindeki bu çiçekler masalsı görüntülere ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyadan ziyaretçilerin akın ettiği Japonya’da; Tokyo ve Kyoto parkları, nehirler, parklar, bahçeler, tapınaklar ve tabi ki pembe beyaz çiçekleriyle kiraz ağaçları tatiliniz boyunca size eşlik edecek.

Çiçeklerle bezeli ağaçların altında yürürken usulca süzülen pembe beyaz çiçekler yürüdüğünüz yolları adeta bir cennet bahçesine çevirir. Ne yana baksanız içiniz huzur dolacak. Senede bir kez şahit olacağınız bu muhteşem görüntüler, tapınaklarda, parklarda, bahçelerde kart postal hissi yaratır.

Mart sonu başlayıp nisan başına kadar uzanan 2-3 haftalık süreçte göreceğiniz döneme Sakura, kasım ortasından aralık başında akağaç yapraklarının farklı renklere döndüğü döneme ise Koyo denir. Tokyo’da yaşayan yerli halk, parklara, bahçelere giderek kiraz ağaçları gölgesinde çiçek seyri anlamına gelen Hanami piknikler düzenlerler.

Tokyo’da Sakura Kiraz Çiçeklerini izleyebileceğiniz yerler

Skinjuku Gyoen National Garden

Tatil için gittiğiniz Japonya’da sakura çiçeklerini izlemek ayrı bir huzur verir insana. Skinjuku Gyoen National Garden, 1500 çeşit sakura kiraz ağaçlarına, minik göletlerde koi balıklarına ev sahipliği yapan büyüleyici bir park. Sakura çiçeklerinin eşsiz güzelliklerini sunan bu rotaya gitmek Tokyolular için bir gelenek haline gelmiş.

Ueno Park

Ueno istasyonuna ulaştığınızda birkaç dakika içinde kendinizi Ueno Park’ın can alıcı güzellikleri içinde bulabilirsiniz. İçinde 1000’e yakın çeşit sakurayı barındıran park, Hanami pikniği için en ideal yerlerin başında geliyor. Tokyolular için bir fırsat olan Ueno Park, ağaçların gölgesinde saatlerce kendi yaptıkları yiyecekleri yiyip çaylarını yudumladıkları harika bir yer.

Chidorigafuchi

Bu bölge özellikle geceleri aydınlatılan kiraz ağaçlarıyla çok ünlü. 27 Mart-5 Nisan arasında ışıl ışıl görüntülere ev sahipliği yapan Chidorigafuchi, park içinde kayık kiralayarak çevredeki tüm güzellikleri fotoğraflamak isteyenlere harika bir öneri.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here