Bir tatil klasiği İzmir’e kadar gitmişken buranın turistik rotası Pisa koyuna uğramadan dönmek olmaz. Mis gibi bir hava eşliğinde dibi gözüken tertemiz deniziyle Pisa koyuna gittiğinizde buradan ayrılmak bile istemeyeceksiniz. Güzel İzmir’in birbirinden güzel koyları var işte Pisa’da bunların en bariz örneği. Hala tatil planları yapmamış olanlar bu yazım size. 🙂

1

İzmir’in içine girdiğinizde 120 km sonra karşınıza çıkacak Dikili’den Bademli Köyüne doğru yola devam edin. 10 dakikalık bir mesafeden sonra masmavi bir deniz gördüğünüzde kendinizi alıkoyamayacak ve orada duracaksınız. İşte orası gibi farklı Pisa koyu. Şirin bir köyün içinde sessizlik abidesi adeta. Zeytin ağaçları içinde bir Ege köyü demek yetmez burayı anlatmaya. Uzaktan gördüğünüzde bile güzel ülkemizde böylesine bakir kalmış yerlerin hala var olduğuna şükredeceksiniz. Sanki onca zaman sizin beklemişçesine tertemiz, masmavi ve zeytinliklerin içinde mis gibi orman havası. Kimseciklerin fazla uğramadığı daha doğrusu pek bilmediği Ege’nin şirin mi şirin köyünde gizli sığınak Pisa koyu.

2

Bademli’ye giderken virajlı yollardan geçeceksiniz. Bakir koylarına ulaşmak biraz tozlu ve zahmetli olsa da sonrası görülmeye değer bence. Bu kadar berrak deniz suyunu başka bir yerlerde arasanız bir daha bulamayabilirsiniz. Pisa koyunun denizine girmek istiyorsanız benden size bir tavsiye Er Turistik Tesislerine doğru yolu takip edin. Bademli’nin içine girdiğinizde tabelalar sizi yönlendirecek. Girişinde araba başına cüzi bir para alıyorlar, plajında karnınız acıktığında faydalanacağınız restoranı da var. Mis gibi Pisa koyunun dışında çok büyük beklentileriniz olmasın buraya dair (yeme-içme gibi). İnce kum, tertemiz mavi bir deniz Pisa koyunda keşfedilmeyi bekliyor kısacası. Koya ulaştığınızda şezlonga eşyalarınızı bıraktığınız gibi doğru denizine. Bademli’den dönüşte buranın ün salmış koruk suyundan içmeden dönmek yanlış olur.

Konaklamayı dert etmeyin, şayet güzel şehir İzmir’in Pisa koyu gibi keşfedilesi yerlerine yolculuk etmek istiyorsanız size en uygun İzmir Otellerinden çok geç kalmadan rezervasyonlarınızı yaptırın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here