İzmir’de tatil yapmak nasıl bir duygu diye soranlara cevabım git bizzat kendin gör olur sanırım. İzmir deyince aktivitesi bol, gezmesi ayrı bir mutluluk olan mükemmel şehirleri var. Bunların bir tanesine sörf cenneti Alaçatı yazımdan şahit olabilirsiniz. Şimdi şehirleriyle ünlü İzmir’de yapılacak aktivitelere göz atma zamanı.

İzmir’de yapılacak aktiviteler nedir diye sorsak eminim çok güzel fikirler çıkar ortaya. Öyle güzel bir şehirden bahsediyoruz ki burada kalınan her günün tadı bir başka olur buna eminim. Ama tabi ki sadece deniz-kum-güneş üçlüsünden ibaret bir İzmir’de düşünmeyin. En iyisi siz şimdiden size en uygun İzmir Otellerinden rezervasyonunuzu yaptırın.

Çeşme’de denize girin

Masmavi, cam gibi bir denizde yüzmenin ayrıcalığına varmak için İzmir’de yapılacak aktivitelere Çeşme’de denize girmekle başlayın. Benzerine zor rastlanan bir tatil beldesi Çeşme. Ilıca, Aya Yorgi ve Çiftlikköy sahilleri bu yaz Çeşme’de sizi ağırlamayı bekliyor. Tatilinizi sadece burada yapmak istiyorsanız o zaman Çeşme Otelleri sizin tek tercihiniz olmalı.

1

Kordon’da gitar keyfine katılın

Bu yaz çok eğlenceli geçeceğe benziyor. İzmir’in en güzel ilçelerinden Kordon sahilinde güneşin batışını izledikten sonra gitar çalan gruplardan birine mutlaka katılmalısınız. İzmir’de yapılacak aktivitelerin başında gelen Kordon tüm güzelliğiyle bu yaz sizi çağırıyor. İzmir’in gençleri arasında yaşadığınız güzel yıllara nostalji yolculuğu yapabilirsiniz mesela. 🙂

2

Meşhur lokmalarından yiyin

İzmir’de yapılacak aktiviteler deyince burada olmazsa olmaz bir kural var ki o da; şehrin neredeyse her köşe başında olan lokmacılarından lokma yemek. Gözünüze kestirdiğiniz bir lokmacının tadına bakmak için o kuyruklara özellikle girmelisiniz. Bunun keyfi burada gizli zaten. Eğer İzmir’e ilk gidişiniz olacaksa ve önceden hiç lokma yemediyseniz eminim burada yedikten sonra bu tadı başka hiçbir yerde arasanız da bulamazsınız. O yüzden bu durumu iyi değerlendirin derim.

3

İzmir kumrusunu deneyin

Konu İzmir’in lezzetlerinden açıldıysa meşhur lokmasından sonra buna en güzel yakışan bir diğer lezzetse tabi ki adıyla ün yapmış İzmir kumrusu. İzmir’de yapılacak aktivitelerin bir diğer durağı İzmir kumrucuları. Yeşil biber, domates, meşhur İzmir tulumu, sucuk, salam ve sandviç ekmeğinin birbiriyle bütünleştiği bir lezzet bu. Denemelisiniz diyorum başka da bir şey demiyorum.

4

Sasalı’da Doğal Yaşam Parkı’na gidin

İzmir en güzel yerlerinden biri de Sasalı’daki Doğal Yaşam Parkı. Burası öyle bir yer ki gerçekten adı gibi doğal yaşantının olduğunu kanıtlıyor sanki. İçinde yaşayan hayvan türleri dışında binlerce ağaç ve bitki türlerini göreceksiniz burada. İzmir tatilinizin keyif verici durağı olacağını söyleyebilirim.

5

Kemeraltı’nda alışveriş yapın

İzmir’de yapılacak aktivitelerden biri elbette Kemeraltı Çarşısı’nda yapılacak alışveriş. Çok eski dönemlerin izlerini en modern şekilde taşıyan kubbeli dükkânlardan alışveriş yapmanın keyfi de bir başka olur. Kilimcilerden çinilere, balıkçılardan kafelere kadar her şey bir araya toplanmış Kemeraltı Çarşısı’nda.

6

Konak’ta günbatımını izleyin

İzmir’in en güzel ilçelerinden fazlasıyla nasibini almış bir diğer adreste şüphesiz Konak olur. İzmir tatilinizde hareketli bir gün geçirdiyseniz akşam kimseye söz vermeyin, çünkü Konak’ta o mükemmel günbatımını mutlaka görmelisiniz. İzmir’de en güzel günbatımını izleyeceğiniz yer elbette Konak.

7

İnciraltı’nda midye dolması keyfini çıkarın

O eşsiz lezzetlerin arasına İnciraltı midye dolması da yerini alıyor. Burada yediğiniz midye dolmasının tadı bir başka, fırsatı kaçırmayın derim. 🙂

8

İzmir’de yapılacak aktiviteler tabi ki bunlarla da sınırlı değil. Bunlara en yenilerini bence bu yaz güzel bir İzmir tatili yaparak kendiniz eklemelisiniz. Huzur dolu tatil cenneti İzmir, aktiviteleriyle beraber dolu dolu geçecek sıcak yaz günleriyle sizleri davet ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here