İnce kumsallarıyla, masmavi denizleriyle çevrili en güzel ülkeler kategorisinin başındaki ülke elbette İtalya. Buraya gidip sadece deniz, güneş, kum odaklı bir tatil yapmak kesinlikle yanlış olur. İtalya her haliyle güzel bir ülke olduğu için gezilecek yerleriyle, yemekleriyle ve tabi ki gizli kalmış doğal güzellikleriyle ünlü. Gizli kalmış demişken Furore tam da bunun en bariz örneği bence.

1

Henüz İtalya Turlarına katılmayıp bütün buradaki güzelliklerden mahrum kaldıysanız üzülmeyin, bu yaz programınızı buraya göre ayarlarsınız. Kuzeyinden güneyine gezip oraları bir bir keşfetmek kadar güzel bir fikir daha olamaz bence şu an. En gelişmiş şehirlerinden köylerine kadar doğallığından ödün vermeyen bu ülkede şimdi kaybolma zamanı.

2

İtalya’nın Campania bölgesindeki Salerno ilinde denizi adeta bıçakla kesmişçesine gizli kalmış bir vadi Furore fiyordu. Bir zamanlar iyi amaçla kullanılmasa da İtalya’nın en büyüleyici manzarası burada diyebilirim. Geçmişte haydutların saklandığı noktaymış bu vadi. Tabi şimdilerde bu durum söz konusu değil. Bıçakla açılmış bir kesik izi düşünün, işte onun aynısını Salerno’nun Furore fiyordu kayalıklarında göreceksiniz. Hayali bile farklıyken kim bilir gerçeği nasıl büyüleyici olur değil mi? Sadece denizden ulaşabileceğiniz doğal bir liman Furore fiyorduna gitmek için işlerinizi şimdiden yoluna koymaya başlayın. Bu gizli kalmış güzelliğin etrafındaki kayalıklara çıkıp bu tarifi olmayan yeri mutlaka görmelisiniz. Sevdiğinizle beraber gittiğiniz bu tatilde en romantik anlarınızı burada geçirecek, hatta ona unutulmaz bir sürpriz planınız varsa Furore çok anlamlı bir yer olacaktır.

4

Şimdi İtalya’da olmak gibisi yoktur diyenler; güzel bir şehir turu attıktan sonra en özel zamanınızı geçireceğiniz Furore fiyordu için biraz geniş bir zaman ayırmanızı öneririm. Zaten buraya gittiğinizde dönmek bile istemeyeceğinizden hiç kuşkum yok. Ayrıca İtalya tatilini daha ucuza getirmek istiyorsanız önceki yazımızdan fikir edinebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller. 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here