Bir İstanbullu olarak her yanı denizlerle çevrili bu güzel şehrin görülecek yerlerini karış karış bildiğinizi düşünüyorsanız o zaman yanılıyorsunuz. Hala keşfedilmemiş o kadar güzel yerleri varken hafta sonu da olsun sorup soruşturup İstanbul’un gizli köşelerinde nasıl yerler olduğunu öğrenmek aklımıza gelmez nedense. İstanbul’da gizli kalmış yerler dediğimizde adından da anlaşılacağı gibi doğal güzellikler içinde el değmemiş yerleri nerelermiş merak ediyorsanız keyifli okumalar.

Ayvat

Kağıthane Deresi’nin kollarından biri Ayvat Deresi. İçinde yabani hayvanların bol olduğu ekolojik bir ortam var burada. Buraya gitmeden önce yanınıza fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın. Parka girişteki düz alanlar piknik severler için ayrılmış yani diyorum ki hazır hafta sonu tatilindeyken buranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. İstanbul’da gizli kalmış yerleri tanımaya devam.

Ayvat
Ayvat

Kaymakdonduran

İstanbul’un yeşillikler içindeki güzel ilçesi Beykoz’un Akbaba yönüne doğru ilerlediğinizde karşınıza çıkar Kaymakdonduran. İstanbul’da gizli kalmış yerlerinden biridir burası yine. Gürül gürül akan soğuk suyuyla meşhurdur aslında. Ahşap masalarında çimenlikler arasında harika bir piknik sefası bu hafta sonu Kaymakdonduran’da sizi bekliyor. Şansınız varsa o küçük sevimli sincapları da görmeniz an meselesi.

Kaymakdonduran
Kaymakdonduran

Aydos

İstanbul’da gizli kalmış yerler listesinde olması gereken bir yerde Aydos Tepesi. Buraya akşam saatinde gidip güneşin o batışını mutlaka görmelisiniz derim. Mesire alanları, dinlenme yerleri ile çocuklarınız kadar sizin de rahat edeceğiniz bir ortam var burada. Hafta sonları özellikle sporseverlerin tercihi olabilir Aydos.

Aydos
Aydos

Elmasburnu

Karadeniz’in en iç açıcı rotası aynı zamanda İstanbul’da gizli kalmış yerlerden de biri Elmasburnu. Hafta sonu sadece dalga sesleri ile kafa dinlenecek yer arıyorsanız Elmasburnu tam size göre bir yer diyebilirim. Şimdi orası çok güzeldir, arabanıza atlayın ve rotanızı Elmasburnu’nun tüm güzelliğine çevirin. Balık tutmayı sevenleri mutlu edecek bir yer burası.

Elmasburnu
Elmasburnu

İnceğiz

İstanbul’da gizli kalmış yerler listesinin bir diğer rotası da İnceğiz. Çatalca’nın muhteşem yeşillikleri arasında kendini hemen gösteren İnceğiz hafta sonu gezilecek yerler listenizde olması gereken bir yer. Ağaçlıkların arasında piknik yapılacak bir yer arıyorsanız İnceğiz’in doğal güzelliklerini keşfedin derim. Çatalca’nın İnceğiz ilçesi ünlü mağaralarıyla keşfedilmek üzere bu hafta sonu tatilinizde sizi bekliyor.

İnceğiz
İnceğiz

Hafta sonu İstanbul’da gizli kalmış yerleri görmek istiyorsanız kendinize en uygun İstanbul Otellerinden yola çıkmadan yerinizi ayırtın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here