Çocuklarla eğlenmek, onların hayal dünyasına ayak uydurmak bazen güç olabiliyor değil mi? Her yeni yaşında merakları da istekleri de büyüyor. Bu durumda yapılacak tek bir görev kalıyor, İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktiviteleri inceleyip hafta sonu tatilinde değerlendirmek üzere bir bir not almak.

Çocuğunuzu Kidzania dünyasıyla tanıştırın

Kidzania hem çocuk gelişimi için hem de ilerdeki mesleklerine şimdiden yatkınlık oluşması için İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktiviteler arasında mükemmel bir seçenek olacaktır. 0-4, 4-14 yaş grubuna özel aktiviteler var Kidzania’da. Çocuğunuz eğlenirken bir yandan da yetişkinlerin görevlerini daha o yaşlarda canlandırmaya başlıyorlar. Hastane, Diş Sağlığı Merkezi, Tiyatro, Banka, Arkeoloji Müzesi, İtfaiye meslekleriyle 90’a yakın görev üstlenebiliyorlar. Kidzania İstanbul’da ve İstanbul’a sık ziyarete gelenlere hafta sonu için gerçekten ilaç gibi bir yer.

Birlikte Paşabahçe cam atölyesini keşfedin

Yaratıcılık dünyası ve el becerisi gerektiren bir dünyayla tanışmasını istiyorsanız İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktiviteler arasına Paşabahçe cam atölyesini ekleyin. Çocuğunuz becerilerini sergilerken siz de çok keyif alacaksınız. Onların ruh haline göre kim bilir ne şekiller çıkacak ortaya bir düşünün.

Maceracı çocuklar için Jurassic Land

İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktiviteler arasında olan Jurassic Land’da çocuklarınızla macera dolu bir gün geçirmeye ne dersiniz? 7’den 77’ye maceranın sonu yok, çocukları da alıp yepyeni aktivite dünyasıyla tanışın. Tüm aile fertlerinin doyasıya eğlenecekleri Jurassic Land dünyası çocuklarla hafta sonu geçirmeye birebir.

Çocuğum sosyalleşsin diyorsanız Vialand’a gidin

İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktivite çok! Bunlara bir yenisi de yakın zamanlarda yapılan Vialand eklendi. 4D sinema, müze, bowling kısacası bir sürü aktivite burada. Farklı alternatiflerin bir arada olduğu Vialand çok mu çok eğlenceli.

Kelebek Çiftliğinin merak uyandıran dünyasıyla tanışın

Kelebeklerin hikâyesine ortak olmaya ne dersiniz? Kelebek Çiftliği öylesine farklı bir ortam ki kesinlikle görülmeye değer. Nesli 50 milyon yıl öncesine giden bu kelebeklerin yaşam alanlarında olmaya kimse hayır diyemez. Bir günlüğüne de olsa çocuklarınızla beraber kelebeklerin hikâyesine ortak olmaya davetlisiniz.

Her mevsim kayak keyfi

Hepimizin içinde bir çocuk vardır, şimdi onu açığa çıkarma zamanı. Yaz-kış eğlence, kar topu ve kayak keyfi Snowpark’ta. Sadece bunlar da değil, basketbol, futbol ve daha birçok aktivite bu parkta. Türkiye’nin ilk kapalı kar oyunları ve kayak keyfi dünyasına bu hafta sonu siz de katılın. Bu sıcak yaz günlerinde unutamayacağınız kar deneyimini çocuklarınızla birlikte siz de yaşayın.

Uçurtma dünyası ailecek sizi bekliyor

Sadece çocuklara değil, anne-babanın da doya doya eğleneceği Uçurtma dünyası, İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktiviteler listesine mutlaka eklenmeli. Yılın her günü ücretsiz girebileceğiniz bu müze 09:00-17.00 arasında ziyaret ediliyor. Çocuğunuz burada kendi uçurtmasını yapacak ve kendi uçurarak bu deneyimi yaşayabilecek. Üç ayrı bölümden oluşan bu atölyede çocuğunuz hem programlara katılabilir hem de doyasıya eğlenebilir.

İstanbul’da çocuklar için yapılacak aktivitelerde ben de olmak istiyorum diyorsanız İstanbul Otellerinden şimdiden rezervasyonunuzu yaptırın, eğlence dünyasının kapılarını sonuna kadar aralayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here