İstanbul’da hafta sonu deyince en keyif veren aktivite nedir bilir misiniz? Tabi ki kilometreler boyu bisiklet turları. Bu kadar kalabalık bir şehirde nerede bisiklete binilir diye düşünenlerdenseniz İstanbul’da bisiklete binilebilen rotaları sizin için derledim, o zaman keyifli okumalar.

Caddebostan Sahili

İstanbul’da bisiklete binilebilen rotaları listelerken en başa İstanbul’un incilerinden Caddebostan’ı eklemezsem olmaz. Fenerbahçe’den başlayıp Kartal’a kadar uzanan sahil şeridinde keyifle bisiklet turu yapmak mümkün. Sadece bisiklette değil, patenciler, kaykaycılar, yürüyüş severler özellikle gecenin geç saatlerine kadar mis gibi deniz havasının tadını çıkarırlar.

1

Arnavutköy

Siz de bisiklet kullanmayı sevenlerdenseniz daha önce mutlaka bu deneyimi farklı yerlerde yaşamışsınızdır. İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalardan biri de meşhur Arnavutköy, deniz havası eşliğinde kilometrelerce uzunlukta bisiklet turunuzu burada yapabilirsiniz.

2

Yeşilköy

Avrupa yakasının olmazsa olmaz rotalarından biri de Yeşilköy. Yaklaşık 6 km boyunca belediyenin sonradan açtığı bisiklet yollarında keyifle bisiklet turunuzu atabilirsiniz. İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalarından Yeşilköy’ü saymazsak olmaz.

3

Kartal

İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalardan Caddebostan’dan sonraki diğer durak tabi ki sahiliyle ünlü Kartal. Piknikçilerden, patencilere, bisikletlilere kadar herkesi gecenin geç saatlerine kadar burada görebilirsiniz.

Polonezköy

İstanbul’da hafta sonu Polonezköy’de bir başka geçer. Eşsiz doğası içinde İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalardan biri burası. Yürüyüş için ve bisikletliler için ayrılmış parkurlarında bol oksijenli aktiviteler sizi bekliyor. İstanbul’un içinde unutulmaz bir manzaraya gözlerinizi açmak için Polonezköy Otelleri iyi bir seçenek olacaktır.

4

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanında Pazar Keyfi yazımdan da anlaşılacağı gibi hafta sonu Belgrad Ormanının tadına doyum olmaz. Yemyeşil ağaçları altında spor yapan kişilerin arasına siz de katılmalısınız. Huzurlu bir hafta sonu tatili Belgrad Ormanında size kucak açıyor.

5

Büyükada

İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalar dediğimizde Büyükada’yı unuttuğumu sanmayın. Büyükada yaz-kış demeden herkesin hafta sonu tatili için göz bebeği mekanlarından biri burası. Hatta bisiklet turu bahanesiyle gidip doğasının büyüsüne kapılarak akşama kadar kafa dinlediğimiz bir yer Büyükada. Buraya gittiğinizde güzel bir bisiklet turu yaptıktan sonra tatlı yorgunluğunuzu atmak için faytona binmeyi sakın unutmayın. Mis gibi doğasında hafta sonu kaçamağı yapma planlarınız olursa birbirinden güzel Büyükada Otelleri sizi çağırıyor.

6

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here