Danslarıyla, sıcacık insanlarıyla ünlü güzel ülke İspanya en büyük adasıyla bize merhaba diyor. Mallorca Adası şimdi nasıl da güzeldir diyorsanız merak ettiğiniz her sorunun cevabını burada bulacaksınız.

1

Sadece bakmaya kıyamadığımız güzelliğiyle değil içinde adeta bir hazine barındıran tarihiyle de mutlaka keşfedilmeli Mallorca Adası. Merkezi Palma ve İspanya’nın en büyük adası. Bu ada öyle kıyıda köşede kalmış bir değil buraya her yıl milyonlarca turist akın ediyor. Burada yaşayan halk İspanyol, Arap ve Roma kültürleriyle bütünleşmiş diyebilirim. Mallorca Adasında tam bir Akdeniz iklimi var, yani yazlar da kışlar da soğuk değil, bir kışa göre en düşük sıcaklık 10 derece, yazınsa en yüksek 30 derecelerde. Mis gibi bir tatil deneyimi tatilbudur.com’un İspanya Turlarıyla sizi bekliyor.

İspanya’nın Mallorca Adasında gezilecek yerler listesinde büyüleyici rotalar var. Playa de Palma, Es Trenc plajları, Serra de Tramuntana, Port de Soller, Valldemossa, Marineland Majorca, Le Seu Katedrali gibi dünyanın hiçbir yerinde eşine rastlayamayacağınız yerlerin hepsini Mallorca Adası’nda göreceksiniz. Peki neler yapılır Mallorca Adasında; deniz, güneş, kum üçlüsünün tadını doya doya çıkarabilirsiniz mesela. Ama siz tercihinizi her zaman tembellikten yana kullanmak istemiyorsanız özellikle Serra de Tramuntana’ya gidip burada kilometreler boyu keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Hem adayı daha yakından tanıyıp hem de muhteşem doğasında kaybolabilirsiniz. Ama siz illa ki bir aktivite yapmak istiyorum diyorsanız o zaman bunun içinde güzel bir fikir var elbette; Mallorca Adasının merkezi Palma’dan bir bisiklet kiralayın ve her yerini keşfe çıkın.

Mallorca Adasında gece hayatı dersek nasıl bir yerle karşılaşırız diye düşünenleriniz vardır. Hemen söyleyeyim; adada gece hayatı fazlasıyla hareketli, gece özellikle saat 24’ü gösterdiğinde dolup taşar mekânlar ama gece yarısından önce her yer dolu olmaz genelde. Palma de Mallorca, Mortitx, Magaluf, GVIVM, Mont Ferrutx, Moli de Vent Mallorca Adasında tercih edebileceğiniz gece kulüplerinden bazıları.

3

Mallorca Adasında alışveriş yapmak isteyen bayanlar bu çağrım tabi ki size. 🙂 Bu konuda bize yardımcı olabilecek yer de Balearic Adaları. Burada orijinal şeyler göreceksiniz. Farklı kültürlerin ürünleri eminim çok hoşunuza gidecek. Ayrıca burada da halk pazarları mevcut. Şayet Mallorca Adasının pazarları diye aratırsanız karşınıza çok güzel yerler çıkacaktır. Pazarlar, alışveriş merkezleri ve bunun gibi alışveriş rotası var adada. Alışveriş merkezi demişken; Petit Port, Carrefour, Festival Park, Porto Pi, Boutique Kassandra bir sürü seçeneğiyle size çok yardımcı olacak yerler.

Kendinize bir gezi programı hazırlayın ve Mallorca Adasını görmeye nereden başlamak istiyorsanız gönlünüze göre gezin dolaşın. O zaman şimdiden iyi tatiller.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here