Doğanın uyandığı, en güzel renklerin kendini göstermeye başladığı mevsimdir ilkbahar. Kış içinde her ne kadar güzellikler barındırsa da bahar geldiğinde içimizi ayrı bir mutluluk kaplar. Gittiğimiz her yer gözümüze bir başka güzel gelir. Daha fazla tatil diyenlerin tercih ettiği bu mevsimde kendimizi doğanın kollarına bırakmayı fırsat biliriz. İlkbaharın güzelliğine güzellik katan o rotalara doğru yola çıkmaya ihtiyacınız varsa ilkbaharda gidilebilecek en güzel şehirler listemizden hemen bir yer seçip, planlarınızı yapmaya başlayın.

Saray Bosna

Bosna Hersek’in büyüleyici atmosferinde dağlar boyunca uzanan bir vadide konumlu Saray Bosna. İçinden nehirler geçen bu şehir, ilkbahar tatili severler için kaçırılmayacak güzellikler barındırıyor içinde. Tarihi geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması şehrin popülerliğini bir kat daha arttırıyor. Köprüler şehri diye adlandırılan Saray Bosna’da görmeniz gereken pek çok cami ve sinagog var. Doğal güzellikleri içinde huzur bulacağınız bu büyüleyici şehrin sokaklarında gezerken içinize huzur dolacak. Bosna Hersek Turları için size sunulan fırsatları kaçırmayın.

Amsterdam

Avrupa’nın en görülesi şehirlerinden biri Amsterdam. Müthiş manzaralar sunan bu şehirde görmeniz gereken köprüler, kanallar, müzeler, taş evler var. Amsterdam Turları eşliğinde Van Gogh Müzesi, Anne Frank Evi, Madame Tussauds Müzesi ve daha birçok rota sizinle olacak. Diğer adıyla bisikletler şehri olarak bilinir. Kısacası kendine hayran bıraktıran Amsterdam’da sevdiklerinizle dolu dolu geçireceğiniz huzur dolu bir tatil turuna ortak olacaksınız.

Marsilya

Akdeniz’in zengin doğasında içinizi açacak bir tatil deneyimi geçireceksiniz Marsilya’da. Bir yandan efil efil esen bir rüzgar diğer yanda doğanın eşsiz renkleri içinde Marsilya’yı keşfetmenin tadına varın. Tarihi yerler, deniz, güneş, kum ve eğlencenin hiç bitmediği bu şehrin her köşesi ayrı bir keyif dolu. Marsilya tatilinizde ilginç korsan hikayelerine şahit olacaksınız.

Atina

Komşu Yunanistan’ın büyüleyici rotaları arasında olmayı yıllar boyu sürdüren Atina, medeniyetin ve demokrasinin doğduğu şehir olarak bilinir. Tarihi geçmişinde filozofları ve tanrılarıyla adından sıkça bahsettirmiştir. Dünya’nın en ünlü yapılarına ev sahipliği yapan bu şehirde görmeniz gereken yerlerin başında Akropolis geliyor. Buraya gitmek için özellikle gece saatlerini seçin, göreceğiniz güzellikler arasında sizi büyüleyecek bir yerle tanışmış olursunuz. Sadece tarihiyle değil eğlenceleriyle de tanışacağınız bu şehir hayatınızın en özel yerleri arasına girecek güzellikler barındırıyor. Atina Turları ile ilkbaharın tüm güzellikleri sizinle olacak.

Üsküp

Üsküp’ün doğal güzellikleri içinde göreceğiniz Vardar Nehri şehri ikiye bölüyor. Bir yanı Eski Üsküp, diğer yanı Yeni Üsküp olarak adlandırılır. Eski Üsküp, camileri ve hamamları ile öne çıkarken, Yeni Üsküp kafeler ve alışveriş merkezleriyle göze çarpar. İçinde tam 500 yıllık tarih yatıyor Üsküp’ün. Osmanlı mimarisinin en iyi örnekleri arasında gösterilen şehirde bisiklet kiralayarak Üsküp’ün parklarını bir bir keşfedebilirsiniz. Üsküp neden bu kadar popüler bir şehir diye merak ediyorsanız; gezeceğiniz hiçbir yerde yabancılık çekmeyecek, eşsiz doğasında doyasıya gezeceğiniz sıcacık rotalarla tanışacaksınız. İlkbaharda Üsküp Turları eşliğinde şehrin en güzel yerleriyle buluşun.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here