Tertemiz sokakları, berrak denizi, dizilere konu olmuş İzmir’in turistik bölgesi Çeşme’nin keşfedilesi yeri Ildırı mükemmel bir köy havasıyla karşımıza çıkıyor. Sadece birkaç caddesiyle bu kadar ünlü olması Ildırı’nın ne kadar güzel bir yer olduğunun kanıtı aslında. Limon bahçeleri arasında huzurlu bir tatil mi istiyorsunuz? Ildırı bu yaz sizi çağırıyor.

1

Ildırı’da yapacaklarınızı şöyle bir özetleyeyim size; 4-5 saatte tertemiz o sokaklarını caddelerini, limon bahçelerini bu kadarcık süreye sığdırabileceğiniz bir yer Ildırı. Mis gibi denizine karşı taptaze balıklarından yiyip tavşankanı çayından mutlaka tatmalısınız derim. Çevrede gezerken enginar ayıklayan teyzeler görmeniz mümkün. Ildırı’nın meşhurdur enginarı. Çeşme’nin kuzeyindeki Ildırı sahil şeridinin tatlı mı tatlı küçük bir beldesi. Küçük olsa da tarihi geçmişiyle oldukça popüler diyebilirim. Antik Çağ’da yapılan kazılarda ilk çağlarda burada yerleşim olduğu kanıtlanmış. Athena Tapınağı’na ait kalıntılar, akropol, tiyatro, sur kalıntıları Ildırı’daki çalışmalardan çıkan önemli eserler. Birçok uygarlığın ev sahipliğini yapmış Ildırı şimdilerde turizmi gelişmiş İzmir’in önde gelen bölgelerinden.

2

Huzurlu tatil temalı yerlerin başındaki Ildırı gece hayatı hiç olmayan ama yaz aylarında tabiri caizse dolup taşan bir yer. Restoranlarını, kafelerini arıyorsanız merkezine doğru gidebilirsiniz. Kısacası; tarihi yapılar arasında zeytin ve limon ağaçları, enginar tarlaları ve balıkları arasında huzurla tatil yapmak için bu yaz Ildırı’yı yakından keşfedin.

3

Ildırı’da yapmadan dönme

Çeşme’nin turistik beldesi Ildırı’da yüksek tepelerine çıkmadan, denizinden çıkan taptaze balıklarından tatmadan ve ağızları sulandıran meşhur lokma tatlısından şöyle keyifle yemeden Ildırı’dan sakın ayrılmayın.

Bir de Ildırı tatilinizden mutlu ayrılmak istiyorsanız buranın birkaç günlük hava durumunu mutlaka inceleyin.

4

Anlatmalara yetmeyecek bir tatil destinasyonu olan Ildırı’da keyif dolu günler geçirmek istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarıyla Çeşme Otellerinden şimdiden yerinizi ayırtın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here