Nisan demek baharın gelişini müjdeleyen, mis gibi kokuların her yerden geldiği bambaşka bir aydır. Doğa canlanır, ağaçlar yeşerir, doğa tüm güzelliğiyle bize gülümser. Bu mevsimde kanımız başka akar, yazın gelişini müjdeleyen baharda heyecan dolu oluruz. Nisan da eğlence sesleri de bir başka gelir kulağa. Bunun en güzel örneğini Adana Portakal Çiçeği Festivalinde görebiliriz mesela. Bu güzel festivalin eğlence dolu anlarına şahit olmak istiyorsanız, o zaman hep beraber festivalde buluşalım.

İnsanı alıp başka yerlere götüren bir kokusu vardır portakal çiçeğinin. Adana’da açan turunç, portakal, greyfurt, mandalina ve limon ağaçları görürseniz Adana Portakal Çiçeği Festivalini müjdelediklerini anlayabilirsiniz. İki gün süren mis kokuları arasında eğlence dolu Adana Portakal Çiçeği Festivalinde olmak için hemen Adana Portakal Çiçeği Festivali Turlarında yerinizi ayırtın. Adana lezzetleriyle bütünleşen bu atmosferde sınırsız eğlence, yemek ziyafeti sizi bekliyor.

ilk

Büyülüdür portakal çiçeğinin kokusu. Sizi alıp uzaklara sürükler, huzur ve enerji dolar içiniz. Adana Portakal Çiçeği Festivalinin asıl amacı sevgi birlikteliği olarak bilinir Adana’da. Ülkenin dört bir yanından gelen insanlarla Adana Portakal Çiçeği Festivalinde buluşabilirsiniz. Ciğerin en güzel yapıldığı Adana Büyüksaat’te sınırsız yiyebileceğiniz ciğerin tadına varın. Gözünüze kestirdiğiniz bir yerde mutlaka Adana kebabı yiyin. Şehir turunuzu yaparken buranın meşhur kazan simidini tadın. Adana akşamları Göl kıyısında mükemmeldir, sıkma ve ayran yiyin, arkasından buranın vazgeçilmez tatlısı bici biciyi tatmadan dönmeyin. Şimdilik bu kadar yeter Adana’nın lezzetlerini anlatmak için.

Adana’da görmeden dönme diyebileceğim diğer duraklar; Ulucami, Taş Köprü, Büyüksaat Kulesi, Dilberler Sekisi, Simana müzesi keşfedilmek üzere sizi bekliyor. Haydi hep beraber Adana Portakal Çiçeği Festivalinin eğlence dolu dünyasında ve Adana’nın olmazsa olmaz lezzetlerinde buluşalım.

Adana Portakal Çiçeği Festivali: 08.04.2016 – 10.04.2016

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here