Bu yaz gezilecek yerleri ve hareketli geceleri tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız o zaman rotanızı Kuşadası’na çevirmelisiniz. Antalya, Bodrum, Alanya, İzmir ve Kuşadası her yıl binlerce turistin akın ettiği en gözde tatil bölgeleri. Siz de bu yazın vazgeçilmezlerinde olmak istiyorsanız erken rezervasyonlarla zaman kaybetmeden yerinizi ayırtın.

Güzel şehir Aydın’dan 70 kilometre mesafede Kuşadası. Ege’nin pırıl pırıl parlayan suları, altın sarısı kumsallarından bu yaza merhaba diyebilirsiniz. Sabahlara kadar süren gece hayatı, barları, kafeleri ve gezilecek yerleriyle benim her zaman ilgimi çekmiştir Kuşadası. Gündüzleri saatlerce doyumsuz deniz, güneş, kum üçlüsünün keyfini çıkarırken geceleri en hareketli gece hayatını burada göreceksiniz. İstanbul kadar sıcaktan bunaltan bir iklim yok burada. Nemsiz yaz günlerinin en yoğun olduğu zamanda bile 40 derecelerde olur Kuşadası’nda sıcaklık. Yani tam bir Akdeniz iklimi var. Buraya uzman rehberler eşliğinde gitmek için Kuşadası-Pamukkale Turları kaçıramayacağınız bir fırsat. En güzel zamanları Mayıs-Eylül ayları. Bu yaz keyifle bir tatil yapmak istiyorsanız Kuşadası tam size göre. Herkesten uzak bağımsız bir tatil için yapmanız gereken tek şey Kuşadası Otellerinden yerinizi ayırtmak.

1

Kuşadası’nda gezilecek yerler

Selçuk Efes Harabeleri

Meryem Ana

Şirince

Doğanbey Karina buranın gezmeden dönmemeniz gereken yerlerinden. Kuşadası’nın bir de keşfedilmeyi bekleyen yeri Pygela, Kuşadası tatilinizde mutlaka göreceğiniz bir yer olmalı. Ayrıca unutmadan söyleyeyim Osmanlı zamanında yapılmış o zamanların karakolu Güvercin Adası’nı da gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Kuşadası yaz-kış uğrayabileceğiniz kaplıcalarıyla da meşhur. Mesela Venüs kaplıcası Kuşadası için olmazsa olmaz yerlerinden.

2

Kuşadası’nda Alışveriş

Kuşadası’nda alışveriş yapacaklar merkezinde aradıkları her şeyi bulabilirler. Buradaki dükkanlarda el emeği göz nuru ürünlerde meşhur. Yurt dışı turlarıyla gelen turistler daha çok elde yapılan halı ve kilimlerini alır. Siz de sıkı bir pazarlık karşılığında güzel şeyler bulabilirsiniz burada. Bir klasik olan hediyelik eşyalar sevdiklerimizi mutlu etmeye fazlasıyla yeter.

Kuşadası’nda Gece Hayatı

Hiç bitmeyen müzik sesleri, bol aktiviteleri, konser ve etkinlikleri ile gece hayatı görülmeye değer. Merkezdeki barlar sokağı gece hayatı için en önemli yeri. Tercihiniz daha sakin bir gece hayatı ise canlı müzik ortamları tercihiniz olabilir.

3

Kuşadası her açıdan sizi fazlasıyla mutlu edecek bir turizm bölgesi. Yaz sıcakları daha gelmemişken dilediğiniz yeri uygun fiyatlarla almanın şimdi tam zamanı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here