Hızlı akıp geçen zaman içinde bir de hafta sonu tatilleri de su gibi açıp geçmiyor mu? Verimli bir zaman geçirmek istiyor ancak hafta sonu ne yapsam diye kendinize soruyorsanız şimdi harekete geçme zamanı.

  1. Yeşili bol ortamlara gidin

Hafta sonu ne yapsam diye sorup duruyorsanız yeşili bol ortamlar bulun ve doğayla baş başa uzun doğa yürüyüşleri yapın. Bütün haftanın stresinden ancak bu şekilde kurtulacaksınız. İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmak istemiyorsanız İstanbul’un hemen yanı başındaki Yakın Bölge Otelleri bu hafta sonu ne yapsam diyenlere harika bir öneri olacak.

1

  1. Sevdiğiniz bir filmi izleyin

Bir yerlere gitmekten ziyade bu hafta sonu evde dinleneyim diyorsanız telefonu, bilgisayarı bir kenara bırakın ve sevdiğiniz bir filmi açın. Hafta sonu ne yapsam sorusuna en güzel önerilerden biri de sevdiklerinizle beraber film keyfi olacaktır.

  1. Arkadaşlarınızla birlikte planlar yapın

Bir yoğunluk içinde olduğunuz ortamdan biraz kurtulmak istiyor ancak hafta sonu ne yapsam diye kendinize sürekli sorup duruyorsanız böyle zamanlarda size en iyi gelecek olan seçeneklerden biri de arkadaşlarla yapılan planlardır. Unutmayın birlikte geçirdiğiniz zamanlar her zaman çok özeldir. İstanbul’da yapılacak en popüler aktiviteler için yazıyı mutlaka inceleyin.

2

  1. Bir konser, bir tiyatro ya da bir sinema harika bir fikir olabilir

Hafta sonu ne yapsam sorusunun en güzel cevaplardan biri de gündüz evde dinlenip akşam gideceğiniz bir sosyal etkinlik olacaktır. Hayatı daha fazla ertelemeyin, çıkın bir güzel eğlenin.

  1. Eskimeye yüz tutmuş o kitapları raftan indirme zamanı

Bu hafta sonu evden çıkmak istemiyorsanız uzun zamandır okumak isteyip de bir türlü fırsat bulamadığınız o güzelim kitapları şimdi okuma zamanı. Siz okumaya bir başlayın, boş geçen o zamanlar nasıl da keyifli geçecek deneyin ve görün.

3

  1. Evinizde ufak değişiklikler size iyi gelecektir

Hafta sonu ne yapsam diyorsanız küçük değişiklikler yapma zamanı gelmiş demektir. Değişime ilk önce evinizden başlayın mesela. Belki salon mobilyalarının yerini değiştirebilir ya da odanızdaki yatağın durduğu yeri değiştirebilirsiniz. Fikri size biraz farklı gelebilir ama deneyin sizdeki o değişimi nasılda fark edeceksiniz.

  1. Uzun zamandır görmediğiniz kişileri ziyaret edin

Kendinize ayırdığınız zamanlarda çevrenizdekileri ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız artık küçük bir ziyaret zamanı gelmiş demektir. Hafta sonu yapılacak ziyaretler hem çevrenizdeki mutlu eder hem de sohbet muhabbet derken havanız değişir.

4

  1. En önemlisi kendinize zaman ayırın

İş hayatıydı sosyal hayattı derken akıp geçen zaman sizi yorduysa hafta sonu ne yapsam sorusuna cevap aramaya ilk önce kendinizden başlayın. Belki küçük bir tatil kaçamağı ya da evde geçireceğiniz verimli aktivitelerle bu hafta sonu enerjiniz yerine gelsin. Mesela bu bir Kültür Turu gezisi de olabilir. Kendinizi mutlu edecek şeyler yine siz de saklı, unutmayın! 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here