Hafta sonu kaçamağı için alternatif rotalara ihtiyacınız varsa gözlerden uzak tatil severleri mutlu edecek mükemmel adresler için planlarınızı yapmaya başlayın. Mis gibi toprak kokusu eşliğinde unutulmaz bir hafta sonu tatili yapmak artık hayal değil. Havalar soğusa da, sonbahar yağmurları başlasa da İstanbul’dan uzaklaşmadan sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz her anı hepimiz özler olduk. Şimdi kağıdı kalemi hazırlayın ve hafta sonu kaçamağı için önerilerimizi not etmeye başlayın. Yeni haftaya daha enerjik başlayacağınız bu rotalarda bütün stresinizi geride bırakacaksınız. Sizin için derlediğimiz hafta sonu alternatifleri geliyor.

Kıyıköy

Tarihiyle süslü, tabiatıyla ünlü Kıyıköy bu hafta sonu kaçamağı için alternatif rotalar arasında. Zenginliğine daha da zenginlik katan yemyeşil doğası içinde hırçın dalga seslerinin olduğu enfes bir hafta sonu tatili burada sizi bekliyor. Bir zamanlar Bizans ve Roma döneminde sayfiye yeri olarak kullanılmış bu kasaba eşsiz mimarisini o dönemlere borçlu. Gezip göreceğiniz her yer, içinize çektiğiniz her nefeste tarihin izlerini bulacaksınız. Kırklareli Otelleri sayesinde burada geçirdiğiniz her yeni günde şehir hayatının tüm olumsuzlarını geride bırakacaksınız. Kıyıköy’e gittiğinizde kayalıklardan inşa edilmiş Aya Nikola Manastırı’nı görmeden dönmeyin.

Karaburun

İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenlerin uğrak noktası Karaburun mis gibi Terkos Gölü manzarasıyla bu hafta sonu sizi çağırıyor. Bu güzel doğada görmeden dönmemeniz gereken Duru Göl çevresinde sevdiklerinizle beraber piknik sefası yapabilirsiniz. Unutulmaz saatlerin geçeceği bu atmosferde kamp yapabilir, piknik yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve burada geçireceğiniz her anı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz.  İstanbul’a 25 kilometre mesafede olan Karaburun hafta sonu kaçamağı için alternatif rotalar arasında.

Taraklı

Sakarya ve Bolu’nun eşsiz yerlerine doğru keşfe çıktığınızda yolunuz Taraklı’ya düşerse burada zaman geçirmeden sakın geri dönmeyin. Taraklı neden bu kadar ünlü derseniz bir zamanlar tarihin yaşandığı yerler arasında oluşu ve yemyeşil bir tabiata sahip olması buranın zenginliğine zenginlik katıyor. Bolu Otellerinde kalarak Taraklı’yı ziyaret edebilirsiniz. Tarihi yerlerine doğru keşfe çıkacaksanız Yunus Paşa Camii, Tarihi Hamam, Vali Konağı, Çakırlar Konağı, Akşemsettin Camii ve Rüştiye Mektebi’ni Taraklı’da görülecekler yerler listenize ekleyebilirsiniz. Tabi bir de Taraklı’nın olmazsa olmaz rotası Çubuk Gölü’nün yemyeşil doğası da bu listeye dahil edilmeli.

Ballıkayalar

Şayet bu hafta sonu kaçamağında teknolojiden uzak, yemyeşil bir doğada olmak istiyorum diyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Doğasında saatlerce yürüyüşler yapacağınız Ballıkayalar’da geçirdiğiniz her anı ölümsüzleştirmeyi ihmal etmeyin. İstanbul’un hemen yanı başında hafta sonu tatilini renklendiren durak Ballıkayalar Gebze’nin uğrak yerleri arasında. İki dağ arasından geçen vadinin eteklerinde kurulmuş bu doğa harikası rotada, kayalıklar üzerinden akan ırmak boyunca yürüyüş turlarına katılabilir, piknik yapabilir kısacası burada geçireceğiniz her anın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Adrenalin seviyorsanız kayalıklarda kısa tırmanışlarda yapabilirsiniz. Kocaeli Otelleri hafta sonu kaçamağınızda sizi bekliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here