Anasayfa Adım Adım Keşfet Hafta Sonu İstanbul’da Yapılacak Şeyler

Hafta Sonu İstanbul’da Yapılacak Şeyler

0
1612

Ne kadar güzel bir ülkede yaşadığımızın kıymetini her geçen gün bilen birisi olarak bu hafta sonu da evde oturmayıp farklı arayışlardayım. Şayet siz de benim gibi aynı duygular içindeyseniz hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler yazımı inceleyip kendinize güzel bir program yapabilirsiniz. Hadi o zaman beraberce inceleyelim bu listeyi.

ilk

  • İstanbul’un en güzel yerlerinden olsa da biraz bakir kalmış bir rota Anadolu Kavağı. Küçüklü büyüklü dükkânları, balık restoranları arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize burayı ekleyebilir ve çok da güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Henüz deniz sezonu İstanbul’da pek açılmadı ama bu havaları sevenler için Poyrazköy’ün tertemiz plajı ve Yoros Kalesi ziyareti kaçırılmaz fırsatlar arasında.
  • Şimdi adaların tam zamanıyken oraya gidip boylu boyunca bisiklet turu süper bir fikir olabilir. Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize keyifli adalar turunu eklemeyi unutmayın.
  • Yaz konserleri yaza çoktan hazırlandı, seyircisiyle buluşmaya devam ederken hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize konserleri, festivalleri, hatta oyunları eklemelisiniz.
  • Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeylere Üsküdar’ın güzel manzarası eşliğinde Salacak’ı ekleyebilirsiniz mesela. Burada güzel kareler yakalayıp akşam saatlerine doğru İstanbul’un güzel manzarasına karşı harika bir yemek kaçırılmaz bir seçenek olacaktır. (Güneşin batışı Salacak’ta da bir başka güzel olur).
  • Emirgan korusunun bin bir güzelliği arasında olmak bütün haftanın koşturmasına ilaç gibi gelecektir. Sabah erkenden kalkın ve doğru Emirgan’a doğru yola çıkın. Doğayla iç içe sabah yürüyüşü bu hafta sonu Emirgan’da sizi bekliyor.
  • Bu hafta sonu tatilinde boğazda yürüyüş yapmaya ne dersiniz? Diyorum ya İstanbul cennet diye. Karaköy’den Eminönü’ne, Kabataş’tan Ortaköy’e, Ortaköy’den Bebek’e ilçe ilçe yürüyüş yapacağınız hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listesiyle sizi bekliyor. Öyleyse spor kıyafetleri şimdiden hazırlayın.
  • Benim gibi siz de denizden ayrı kalamıyorsanız hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listenize meşhur boğaz turlarını ekleyebilirsiniz mesela. İstanbul’u bir de böyle izleyin, tekrar âşık olacaksınız eminim.
  • Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler dediğimizde aklınızdaki fikir kapalı ortamlarsa Florya’daki Akvaryum’u gezmek, o deniz canlıların büyülü dünyasını yakından görmek süper bir fikir olabilir. Sonraki zamanınızı buranın 5D sinemalarında güzel bir seans eşliğinde geçirebilirsiniz mesela.

Hafta sonu İstanbul’da yapılacak şeyler listemizi inceledikten sonra bir farklılık yapmak geçiyorsa aklınızdan İstanbul Otellerinden yerinizi ayırtarak mutlu, keyif dolu hafta sonuna doğru güzel bir adım atabilirsiniz mesela. 🙂

YORUM YOK

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here