Güney Amerika Guatemala’nın etkileyici atmosferiyle kutlanan en renkli, en hareketli Semana Santa Festivali sizi bekliyor.

Mart sonunda başlayıp nisan başında son bulan 10 gün boyunca süren eğlence Semana Santa Festivali, Güney Amerika’nın en önemli dini bayramı olarak kabul ediliyor ve Başta Güney Amerika olsa da Peru, Şili ve Kolombiya’da da kutlanan bir festival bu. Güney Amerika Turlarına şayet doğru tarihlerde katılırsanız bu coşku dolu kutlamaların arasında olmak kaçınılmaz olacaktır.

Semana Santa Festivalinin amacı; İsa’nın ölümüne karşı sokaklarda yas olarak kutlanan üzücü bir yürüyüş eşliğinde kutlama yapılıyor. İsa’nın heykelleri, meyve ve çiçeklerle dolu sokaklarda gezdiriliyor. İsa’nın nasıl yargılandığı ve çarmığa nasıl bağlandığı sonrasında tekrar nasıl dirildiği gibi tüm detaylar sokaklarda canlandırılır. Mor ve bordo kıyafetlerin ve uzun sivri başlıkların arasında insanların uzun bir sokak boyunca yürüdüğü ve müzik eşliğinde davul çaldığı bir merasim Semana Santa Festivali. Birçok ülkede kutlanan coşkuyla ve de yasla kutlanan ama bazı Hristiyan ülkelerinden katılanları hayrete düşüren bir kutlama.

Daha önceden bir festival deneyimi yaşadınız mı bilmiyorum ama hem coşku hem de yasın aynı yerde yaşandığı Yurt dışı Turlarının ilgi çeken ülkelerinden Güney Amerika’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Güzel bir tatilin yanında daha önceden görmediğiniz bir festival sizi bekliyor burada. Güney Amerika’da gezilecek yerler listesine Semana Santa Festivalini dahil etmeyi unutmayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here