Uzun kumsalları ve güzel koyları ile gece yaşayan şehir Budva’da unutulmaz hafta sonu tatili sizi bekliyor. Tarihin bu kadar güzel olabildiği nadir şehirlerden biri burası. Sadece plajları, eğlence hayatı ya da tarihi yapılarıyla değil birbirinden lezzetli restoranlarıyla da ünlü bir şehir Budva. Gelin daha yakından tanıyalım.

1

Türklerden vize istemeyen ülkelerden biri Karadağ. Vizesiz Yurt dışı Turlarına katılmayı düşünüyorsanız Budva turizmin kalbinin attığı sayılı yerlerden. Burada eğlence hayatı en renkli haliyle karşınıza çıkacak. Enfes lezzet duraklarının olduğu Budva’da bir yurt dışı tatilinde aradığınız her şeyi bir arada bulacaksınız. Buraya öyle birkaç gün de doymak zor, imkânınız varsa gitmişken bir süre kalın derim. Öylesine plajları var ki ne resim çekmeye doyacaksınız ne de izlemeye. Budva’ya gittiğinizde buraya girişlerin birkaç yerden olduğunu göreceksiniz, kapıdan kastım kale kapıları tabi ki de. Buraya Avrupa’nın en güzel ülkelerinden Rusya’nın halkı özellikle burayı çok ziyaret ediyor. Yani anlayacağınız Rusların en çok tercih ettiği Budva’da yıllık turist sayısı oldukça fazla.

3

Şimdi geleyim Budva’daki o inanılmaz plajlara; burada yolunuz nereye çıkarsa çıksın mutlaka bir plaj da bulursunuz kendinizi. Gözün alabildiğince plajlar var burada. Ama en iyi plajları sorarsanız, Sveti Stefan, Ploce Beach, Jaz Beach, Slovenska Beach. Bunlar Budva’nın en iyileri ve en bilinenleri. Karadağ Turlarına katıldığınızda kendi başınıza serbest bir gün geçirmek isterseniz yönünüzü mutlaka bu plajlardan birine çevirmelisiniz. Sveti Stefan plajı Budva’nın en çok tercih edilen plajı, bunun da nedeni tarihi yapıtların burada olması bence.

4

Budva’da gezerken biz Türklerin vazgeçilmezi olan simitçi dükkanları görürseniz şaşırmayın, hatta lokmacılar da buna dahil. Şayet Kotor’u da ziyaret etme şansınız olursa görmeniz gereken yerler arasında olduğunu söylemeliyim. Ama yemek konusunda tercihiniz Budva’dan yana olmalı. Çevredeki şehirlerde bulamadığınız lezzetlerin hepsi burada toplanmış.

5

Burada sakin bir tatil arayışınız varsa o zaman sahildeki oteller sizin için iyi bir seçim olabilir. Bizim ülkemizdeki tatil cennetleri kadar pahalı olmadığını da söylemeliyim. Eğlence dolu gece hayatı ve yanında içilen içkilerin hesabını tutarsanız bunu daha iyi anlarsınız bence. Yani kısacası Budva, ülke Karadağ’ın en çok turist çeken ve en görülesi şehri. Ruslar neden burayı bu kadar ziyaret ediyor aslında nedeni belli. Yurt dışı Turlarının farklı adreslerini yakından keşfetmek istiyorsanız o zaman tatilbudur.com’u ziyaret etmelisiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here